Учителька Балаклійського ліцею отримала нагороду від Президента

Момент нагородження Момент нагородження

У Балаклійському ліцеї Ізюмського району Харківської області учителює Раїса Волченко. Вона викладає українську мову і літературу. Педагогині Указом Президента України від 29 листопада 2023 року №792/2023 присвоєно Почесне звання «Заслужений учитель України». 

Про це медіа «Слобідський край» розповіла директор Балаклійського ліцею Тетяна Друкальська.

 –  Це не перша нагорода на рахунку нашої колежанки. Її учні – раніше ЗНО, тепер мультимедійний тест – завжди складають на достатньому і високому рівнях, стають переможцями обласного і всеукраїнського етапів олімпіад з української мови та літератури, ораторського мистецтва, робіт Малої академії наук (МАН). Чимало випускників нашого навчального закладу, беручи з неї приклад, стали вчителями рідної мови. Колектив ліцею гордий з того, що має таку колежанку, –  зазначила очільниця навчального закладу.

Нагородження відбулось 30 листопада під час візиту Президента на Харківщину.

 – Хочу подякувати за те, що Ви в Україні, з українськими дітьми. Дякую за те, що Ви несете знання нашим дітям під час війни і що війна не зупинила Вас, – наголосив Зеленський.

Це далеко не перша нагорода пані Раїси. За тридцять років бездоганної педагогічної діяльності вона має Подяку від Міністерства освіти України, Грамоту Міністерства освіти України, Диплом лауреата Премії Верховної Ради України, нагрудний Знак лауреата Премії Верховної Ради України.

-Результат моєї роботи – в моїх учнях. Так, Маргарита Федорова викладає українську в одній з харківських шкіл, Ольга Кондратюк теж обрала вчительську стезю, закінчивши філологічний факультет Харківського університету імені Каразіна. Випускниця Єлизавета Сінченко виборювала перше місце в області і третє в Україні на олімпіаді з української мови та літератури, Поліна Хруст була першою в області і третьою в Україні як учасниця Всеукраїнського конкурсу імені Шевченка, – розповідає учителька.

Педагогиня органічно поєднує професійні обов’язки з обов’язками мами та бабусі. Вона має трьох дорослих синів-медиків і шестеро онуків.

Найтяжчим у кар’єрі пані Раїси став 2022-й рік, коли місто потрапило в окупацію. Та навіть за таких умов двоє її учнів Максим Забродін та Іван Коценко мультитест склали на 44 із 45  можливих балів. Непросто дався цей результат Максимові, оскільки він залишався в рідній Гусарівці, яка щодня перебувала під обстрілами. Хлопець, незважаючи на небезпеку, шукав зв’язок і складав тест.  

Нині пані Раїса викладає у двох десятих класах в режимі онлайн. Балаклійський ліцей, продовжує свою діяльність для 75 учнів, підтверджуючи статус закладу для талановитих і обдарованих дітей. 

Нагадаємо, що у метрошколі Харкова побував Президент.

Також нагадаємо, що Президент нагородив учителів Харківщини.  

Раніше ми писали, що Зеленський відвідав Харківщину та нагородив оборонців Куп’янська.

Автор: Тетяна Чмут

Джерело

Новини Харкова