СТОВ «Гусарівське» помалу відроджується: обзавелося птаством, примножує дійну череду

Фото:Facebook Фото:Facebook

У Балаклійській громаді Ізюмського району СТОВ «Гусарівське» до війни було одним із найпотужніших господарств. Окупанти нищили його вогнем, грабували, заміновували. Помалу агроформування оживає.

Про це медіа «Слобідський край» розповів директор СТОВ «Гусарівське» Юрій Вовченко.

  – До війни СТОВ «Гусарівське» мало трактори, комбайни, преси для тюкування сіна, не гірші, ніж у Європі. Незадовго до повномасштабного вторгнення в дію був введений новий доїльний зал, що дозволило вийти на 20 тисяч кілограмів якісного молока щодня, з продажу якого мали відчутний прибуток. А потім до Гусарівки вторглися ординці. Збитки від їх свавілля склали 1,5 мільярда гривень, – розповідає керівник СТОВ “Гусарівське”. ВРХ у СТОВ "Гусарівське" на Балаклійщині

Велика рогата худоба у СТОВ “Гусарівське”

Із дійної череди у 700 голів уціліло декілька. Щоденний удій становив усього 10 кілограмів молока. Кормів не було зовсім. Орні землі були заміновані. Для того, аби швидше звільнити землю від вибухівки, четверо чоловіків із числа працівників господарства вивчились на ідентифікаторів вибухонебезпечних предметів, а спеціалісти з електроніки встановили на трактор комп’ютерне обладнання і «вивели» його в поле. У такий спосіб удалося розмінувати 2 тисячі гектарі землі і посіяти на них озиму пшеницю, а також кукурудзу на силос.  

  – Агротехнічні строки через розмінування зсунулись. Кукурудзу посіяли із запізненням на місяць-півтора, але для силосу, а також для відгодівлі птиці, вона годяща. Ми завели гусей, курей, хоча до війни птаством не займалися. Нещодавно придбали ще й інкубатор на 3000 яєць. Закупили також овець, уже й маємо від них приплід. Поступово збільшуємо і поголів’я великої рогатої худоби, яке на сьогодні становить 400 голів. Днями воно ще примножиться на 56 голів, про закупівлю яких домовився з господарем із села Великі Хутори Шевченківської громади, – ділиться аграрій Вовченко.

Через війну від колишнього колективу «Гусарівського» залишалися третина – хтось виїхав за кордон, хтось пристав на вигіднішу пропозицію з працевлаштування, хтось на фронті. Від машинно-тракторного парку залишилась тільки десята частина. Та все ж село потроху оживає. Люди зараз тут мають роботу. Вони зайняті на переробці молока. Отримана продукція (до молокопереробної додалося ще й м’ясо птиці) розпродується в торгових точках, відкритих на базарах Харкова та сусідніх громад.  

Нагадаємо, що з 24 лютого 2022 року на сільгосппідприємствах Золочівської громади було пошкоджено та спалено 114 одиниць спецтехніки, надалі її неможливо використовувати. Придатною до використання залишилася 671 одиниця, це і автомобілі, й комбайни, й трактори.

Також нагадаємо, що на Харківщині запускають новий проєкт підтримки селян.

Раніше ми писали, що у 2024 році аграрії Харківщини зможуть отримати безповоротну фінансову допомогу.

 

Автор: Тетяна Чмут

Джерело

Новини Харкова