У Міловій під одним дахом старостат, комунальники і пункт незламності: як село відбудовується

Міловська гімназія з новими вікнами та дахом/Фото: Наталія Шепілова Міловська гімназія з новими вікнами та дахом/Фото: Наталія Шепілова

Село Мілова Балаклійської громади Ізюмського району на початку повномасштабного вторгнення рф опинилось у «сірій» зоні. Населений пункт упродовж пів року піддавався обстрілам з різних видів зброї, зазнав численних авіаударів, що призвело до значних руйнувань інфраструктурних та житлових об’єктів. 

Про те, як село відновлюється, «Слобідському краю» розповіла спеціаліст першої категорії Міловського старостинського округу Наталія Шепілова.

  – Із шести багатоквартирних будинків по вулиці Шкільній один зовсім знищений. Тільки на один під’їзд прийшлося два авіаудари. Вирішується питання надання його жителям сертифікатів на придбання житла. На решті пошкоджених багатоповерхівок працюють підрядники. Міжнародна благодійна організація «Карітас» вставила в цих будинках вікна, двері, полагодила дахи, – розповідає пані Наталія.  Руїни на місці багатоповерхівки в Міловій

Знищена під фундамент багатоповерхівка по вулиці Шкільній

Крім приватного сектору, частково ремонтно-відновлювальні роботи виконані і на Міловській гімназії: полагоджений дах, вставлені вікна. Наразі навчальний заклад працює онлайн. В окрузі проживають 38 дітей від року до вісімнадцяти.

Для місцевих у селі відновили роботу два магазини. В асортименті, в основному, продукти. Донедавна у сільському клубі, який уцілів, розміщувалась і амбулаторія. До нового року була встановлена мобільна, де постійно працює медсестра і два дні на тиждень веде прийом лікар. Під клубним дахом знаходяться старостат, пункт незламності, комунальне підприємство «Джерело» і власне сам клуб. З останніх заходів – новорічне свято для місцевої дітвори.

  – До нового року два рази на тиждень курсував соціальний автобус сполученням Мілова-Балаклія. Наразі укладаються нові угоди на надання послуг з перевезення, звичний соціальний транспорт поки що за вказаним маршрутом не подається, – зазначає пані Наталія.

В окрузі також триває розрахунок орендаторів з власниками земельних паїв. Орендна плата виплачується за 2022-2023-й роки. Пересувне поштове відділення у Міловій

До міловчан навідались поштовики

Також до Мілової два рази на тиждень навідується пересувне поштове відділення. Поштовики приймають комунальні послуги, видають пенсії тим, хто так і «не перейшов» на картку, привозять і приймають посилки. 

 Нагадаємо, що на Харківщині 500 квартир і будинків відновлюють завдяки Данії

Також нагадаємо, що на Салтівці у Харкові капітально ремонтують будівлю гімназії, що частково була зруйнована російською ракетою.

Раніше ми писали, що мешканці Циркунівської громади потребують будматеріалів.

 

Автор: Тетяна Чмут

Джерело

Новини Харкова