Що зі школами: освітня мережа Балаклійської громади відновлюється

Фото:  Балаклійський ліцей №1 ім. О. Тризни Фото: Балаклійський ліцей №1 ім. О. Тризни

У Балаклійській громаді Ізюмського району внаслідок військових дій чотири заклади (Вербівський, Волоховоярський, Петрівський ліцеї та Асіївська гімназія) зруйновані повністю, шість зазнали ушкоджень на 60-80 %. Решта мають ушкодження дахів, вікон, дверей, систем опалення. Освітня мережа громади за рахунок фінансових надходжень з різних джерел відновлюється.

Про це медіа «Слобідський край» пише з посиланням на Балаклійську міську військову адміністрацію.

«За рахунок коштів резервного фонду замінені віконні блоки у Балаклійських ліцеях №№ 3, 4, Балаклійському ДНЗ № 2. Розроблено проєктно-кошторисну документацію на облаштування найпростіших укриттів у Балаклійських ліцеях №№ 1, 2, 5, Бригадирівському ліцеї та на  капітальний ремонт протирадіаційного укриття Борщівської гімназії», – йдеться у повідомленні.

З державного бюджету виділено майже 17 мільйонів гривень на капітальний ремонт підвалу Балаклійського ліцею № 1 ім. О. Тризни з облаштуванням найпростішого укриття цивільного захисту та на виготовлення проєктно-кошторисної документації на будівництво захисної споруди цивільного захисту подвійного призначення у Балаклійському ліцеї № 2.

Результатом співпраці з вітчизняними і міжнародними благодійними фондами став ремонт у Балаклійському ліцеї № 5, розробка проєктно-кошторисної документації на проведення поточного ремонту у Балаклійському ліцеї № 2 та Балаклійському ДНЗ № 7. Наразі триває ремонт системи опалення та заміна віконних блоків у Балаклійському ДНЗ № 7.  

Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ відібрало для відбудови п’ять освітніх закладів. У Балаклійському центрі дитячої та юнацької творчості ремонтуються дах і система опалення. Будівлі Гусарівського ліцею та Міловської гімназії «законсервовані» на зимовий період. З настанням тепла буде відремонтована система опалення, розпочнеться внутрішнє облаштування будівель. 

Нагадаємо, що 10 шкіл Дергачівської громади потребують відновлення, деякі з них розбиті вщент.

Також нагадаємо, що відбудовою Вільхівського ліцею будуть займатися після закінчення війни

 Раніше ми писали, що у Кіндрашівській громаді у нинішньому навчальному році працює лише одна школа

Автор: Тетяна Чмут

Джерело

Новини Харкова