Де у Балаклійській громаді знайшли заміноване поле (детальна мапа)

1

На одному з полів Балаклійської громади Харківської області було знайдено понад 70 протипіхотних мін.

Про це повідомили у Балаклійській міській військовій адміністрації, пише «Слобідський край».

Офіційно визнано небезпечним поле в Новогусарівському старостинському окрузі. В результаті вивчення документів та обстеження території поблизу села Байрак було виявлено значну кількість протипіхотних мін ОЗМ – 72. Це створює серйозну загрозу для місцевого населення, зазначили у військовій адмністрації.

– Наполегливо закликаємо мешканців громади та всіх, хто має намір перебувати в цьому регіоні, утримуватися від наближення до зазначеної ділянки поля поблизу села Байрак. Рух по цьому масиву може призвести до серйозних наслідків, включаючи загрозу життю та здоров’ю, йдеться у повідомленні.

Небезпечне поле поблизу села Байрак

Небезпечне поле поблизу села Байрак, Харківська область / Фото: Балаклійська МВА

Нагадаємо, у Балаклійській громаді Ізюмського району пів року велися активні бойові дії, а частина території була окупована. Під час деокупації населених пунктів російські війська залишили після себе велику кількість мін та нерозірваних боєприпасів.

Нещодавно у ХОВА повідомили, що усі деокуповані території Харківщини залишаються замінованими. Глобального гуманітарного розмінування ще не проводилось, тому закликаємо жителів області не відвідувати ліси, поля, лісосмуги, неперевірені дороги і стежки на постраждалій та деокупованій території, зазначив директор Департаменту цивільного захисту Харківської ОВА Іван Сокол.

Раніше ми писали, що нещодавно рятувальникам Харківщини передали першу в Україні машину для підготовки ґрунту до розмінування.

А також, що у Харківській області пройти навчання за професією сапер можна у Міжрегіональному центрі гуманітарного розмінування та швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Читайте також: У Балаклії для жителів громади запустили чат-бот: що він вміє

Автор: Анна Хливнюк

Джерело

Новини Харкова