У Балаклійській громаді триває розмінування: що зроблено

Фото: Балаклійська МВА Фото: Балаклійська МВА

У Балаклійській громаді Ізюмського району Харківської області робота з розмінування  розпочалася відразу після деокупації. Найбільше мін було виявлено у Балаклії,  Вербівці та Новій Гусарівці. Після звільнення від вибухонебезпечних предметів загинули 4 особи, 17 – поранені.

Про це медіа «Слобідський край» пише з посиланням на Балаклійську міську військову адміністрацію.

«Сьогодні з метою  виявлення вибухонебезпечних предметів у Балаклійський громаді працюють підрозділи з гуманітарного  обстеження об’єктів  критичної інфраструктури, місць великого  скупчення людей та земель сільськогосподарського  призначення. Це підрозділи Державної служби надзвичайних ситуацій (44 особи), Державної служби спеціального транспорту (72 особи), військові та неурядові організації протимінної діяльності, які мають відповідні сертифікати», – йдеться у повідомленні.

Станом на 28 листопада поточного року розміновано  28235 гектарів, із них у Балаклії близько 725 гектарів.  Перевірені та розміновані всі медичні та освітні заклади, які будуть відновлені після руйнувань, завданих агресорами, а також території довкруж кафе «Вояж»,  магазину «Посад», вулиці Соборна та Центральна, парк відпочинку соцмістечка, частково – центральний цвинтар Балаклії.

Обстеження та розмінування потребують  45 184 гектарів. На сьогодні в обробітку знаходиться 9 386 гектарів. Розмінування потребують цвинтарі, ліси, лісонасадження, луки, сільгоспугіддя.

Інформація щодо поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів постійно висвітлюється на офіційному сайті міської ради.

Наразі діє заборона на відвідування лісів та кладовищ.

Нагадаємо, що  сапери на Харківщині проводитимуть розмінування у запланованих обсягах, допоки дозволить погода.

Також нагадаємо, що Харківщині за добу сапери знищили понад півсотні мін та боєприпасів.

Раніше ми писали, на Харківщині з початку року групами розмінування вже обстежено 47992,31 гектара угідь, з них потребують розмінування 44829,43 гектара, розміновано – 209,52 гектара.

Автор: Тетяна Чмут

Джерело

Новини Харкова