У відновленій лікарні у Балаклії запрацювало реанімаційне відділення

Відновлене реанімаційне відділення у балаклійській лікарні / Фото: ХОВА Відновлене реанімаційне відділення у балаклійській лікарні / Фото: ХОВА

У багатопрофільній лікарні у місті Балаклія Харківської області, яка серйозно постраждала через бойові дії, почало працювати реанімаційне відділення.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на ХОВА.

У деокупованих громадах Харківської області триває відновлення медзакладів. Так, у місті Балакалія, що на Ізюмщині, у зруйнованій багатопрофільній лікарні почало працювати відремонтоване реанімаційне відділення.

Наступними планують запустити педіатричне та клініко-діагностичне відділення. Окрім того, тривають роботи зі встановлення кисневої станції.

Багатопрофільна лікарня в Балаклії

Лікарня у деокупованій Балаклії, Харківська область

Який вигляд має оновлене реанімаційне відділення, Балаклія, 10 грудня / Фото: ХОВА

Як повідомили в ХОВА, протягом року у стаціонарі закладу пролікувалися 8 700 пацієнтів, ще 143 тисячі – амбулаторно. Лікарі провели понад 3 700 операцій, а у пологовому відділенні народилися 152 дитини.

Наразі у лікарні працює 543 людини, з них 94 – лікарі.

Зруйнована лікарня у місті Балаклія

Кадри балаклійської багатопрофільної лікарні після обстрілу / Фото: ХОВА

Нагадаємо, до початку повномасштабного вторгнення рф у Балаклійській лікарні працювало 614 співробітників. Спеціалізована висококваліфікована медична допомога населенню тут надавалася цілодобово. Під час окупації Балаклії лікарня зазнала значних пошкоджень: були зруйновані зовнішні та внутрішні стіни, двері, вікна, покрівля та переходи між корпусами. Не гребували рашисти і медичним оснащенням. Відновлювати установу почали в жовтні 2022 року, після звільнення міста від російських загарбників.

Нагадаємо також, у Балаклійській громаді триває відновлення амбулаторій загальної практики сімейної медицини, які були пошкоджені або повністю знищені за пів року окупації та російської агресії. Також установлюються модульні конструкції, які тимчасово замінять їх.

Читайте також: Для військових медиків Харківщини придбали два мобільні госпіталі

Автор: Анна Хливнюк

Джерело

Новини Харкова