У Лозовій шукають кошти на будівництво нового полігона з переробки сміття

Фото: Лозівська міська рада Фото: Лозівська міська рада

Міндовкілля планує залучити донорські кошти за державною програмою для будівництва декількох  полігонів з переробки сміття у громадах Харківської області. Зокрема, це стосується Лозівської громади.

Про це повідомляє медіа «Слобідський край» з посиланням на очільника Лозівської громади Сергія Зеленського.

3 січня з робочим візитом до Лозової приїхали представники Міністерства захисту довкілля й природних ресурсів та Департаменту захисту довкілля та природокористування Харківської ОВА.

Делегація оглянула потенційне місце для влаштування нового полігона, ознайомилася з інформацією стосовно будівництва та обговорила перспективу проєкту з очільником Лозівської громади Сергієм Зеленським.

– Проблемою побутових відходів ми займаємося вже декілька років поспіль. За підтримки ХОВА у 2017 році ми розробили проєкт, який передбачає будівництво полігона для сміття із застосуванням сучасної лінії сортування. На жаль, реалізувати його на той час не вдалося. Але ми не припиняємо відшукувати такі можливості, у тому числі ведемо перемовини й з міжнародними партнерами, – сказав Сергій Зеленський.

Представник Міндовкілля зазначив, що вони зі свого боку будуть робити все можливе, аби включити Харківську область у постанову Кабінету Міністрів на отримання донорської допомоги.

Лозівські комунальники розповіли, що звалище відходів, яке працює з 1962 року, вичерпало свої можливості. Тому для забезпечення екологічної безпеки та сприяння санітарної надійності в охороні навколишнього природного середовища громада вкрай потребує нового полігона.

Наразі на Лозівщині виділили земельну ділянку площею дев’ять гектарів. З появою нового полігона обіцяють забезпечити закриття та рекультивацію переповненого звалища.

Новим звалищем також зможуть користуватися інші громади. Наприклад, Первомайська, Близнюківська, Біляївська, Олексіївська та Сахновщинська, що сумарно складають близько 152 тисяч мешканців.

Читайте також: У місті Лозова пройшов футзальний турнір на підтримку ЗСУ

Автор: Олександр Манченко

Джерело

Новини Харкова