Допомога лише місцевим: у Краснограді прийняли програму підтримки народжуваності

Джерело: Вечірній Харків Джерело: Вечірній Харків

У місті Красноград Харківської області прийняли програму підтримки народжуваності. Сім’ям з новонародженими дітьми платитимуть 3 тисячі гривень, але це не стосується переселенців.

До редакції медіа «Слобідський край» звернулася читачка з Краснограда. Жінка в червні минулого року переїхала до міста, отримала статус ВПО. Кілька місяців тому народила дитину в місцевій лікарні і намагалася отримати допомогу за місцевою цільовою Програмою підтримки народжуваності.  Відповідно до новини, яка була опублікована на офіційному сайті Красноградської міської ради, «кожна родина, яка поповнилася маленькими хлопчиками чи дівчатками у 2023 році, отримає від міста одноразову матеріальну допомогу в сумі три тисячі гривень».

у Краснограді прийняли програму підтримки народжуваності

У Краснограді прийняли програму підтримки народжуваності.

Переселенці відмовили у допомозі.

– У міськраді мені сказали, що програма «тільки для наших». Тобто новина на їхньому сайті – це просто піар? Бо там сказано, що «кожна родина» отримає допомогу. «Нюанси» з’ясовуються вже потім. Виходить, що міськрада ділить людей на «наших» і «не наших», а як же інтеграція ВПО, – зазначає переселенка Катерина Лепцова.

Як повідомила кореспондентці медіа «Слобідський край» Красноградська міська голова Світлана Кривенко, у громаді дійсно є цільова Програма підтримки народжуваності. За цією програмою сім’ї отримають по 3 тисячі гривень за народження немовляти, проте вона розповсюджується тільки на місцеве населення.

– Це ми вперше прийняли таку програму і зробили її поки тільки для наших мешканців. Поки що ми прийняли її без фінансування, на найближчій сесії, я думаю, депутати її підтримають, – прокоментувала Світлана Кривенко.

За її словами, з початку повномасштабного вторгнення у Красноградській громаді зареєстровано близько 10 тисяч ВПО, але реально проживає  близько 2 тисяч переселенців. Також очільниця громади зазначила, що ВПО поки не збираються включати у програму з підтримки народжуваності.

Наразі переселенцям у Красноградській громаді видають гуманітарну допомогу, яку надає ХОВА.

– По видачі гуманітарної допомоги бачимо, що переселенців значно менше стало. До нас кожного тижня приходить тисяча пакетів гуманітарної допомоги. Розподіляємо її й серед місцевих, і серед переселенців. Видаємо спочатку людям похилого віку, а потім і іншим категоріям, – каже очільниця громади.

Сімом внутрішньо переміщеним особам навіть допомогли знайти роботу у благоустрої громади. Інші ж переселенці працюють, якщо знаходять роботу самостійно.

Нагадаємо, у Красноградському районі Харківської області було виявлено несанкціоноване звалище. Також ми писали, що Мудрик з міста Красноград забив гол-красень за лондонський «Челсі».

Більше новин міста Красноград читайте на нашому сайті.

Читайте також: Мудрик з міста Красноград забив гол-красень за лондонський «Челсі». Відео

Автор: Анастасія Хушану

Джерело

Новини Харкова