Перейменування Краснограда: нову назву спробують винайти на громадських слуханнях

Красноград / фото ілюстративне Красноград / фото ілюстративне

У місті Красноград Харківської області 9 січня відбудуться громадські слухання щодо подання пропозицій до Верховної Ради України альтернативної назви міста.

Про це «Слобідський край» пише з посиланням на Красноградську міську раду.

«Згідно з переліком, підготовленим Українським інститутом національної пам’яті, місто Красноград підлягає перейменуванню. Міська рада має надати пропозиції щодо перейменування міста до Верховної Ради України до 27 січня 2024 року. В іншому випадку рішення про назву нашого міста Верховна Рада прийме самостійно», – йдеться у повідомленні.

Громадські слухання відбудуться 9 січня 2024 року з 09.00 до 15.00 в укритті – цокольному приміщенні Красноградської міської ради (вхід з двору). Реєстрація учасників буде проводитися з 08.30 до 14.00. При собі обов’язково мати паспорт.

У зв’язку з воєнним станом та з метою збереження безпеки громадян засідання проходитимуть щогодини.

На громадські слухання запрошуються жителі Красноградської міської територіальної громади  та представники інститутів громадянського суспільства, депутати, керівники виконавчих органів міської ради, підприємств, установ та організацій, представники засобів масової інформації.

Нагадаємо, раніше міськрада наполягала на теперішній назві Красноград. Депутати направили звернення до інституту національної пам’яті з обґрунтуванням доцільності збереження цього найменування.  У свою чергу УІНП вважає, що назву Красноград місто отримало внаслідок установлення радянської влади на території України, тож підлягає перейменуванню.

Раніше ми повідомляли, що депутати Красноградської міської ради підтримали подання до Верховної Ради України щодо перейменування села Пешотравневе Красноградського району Харківської області.

Читайте також: В Україні готують масштабну реформу вищої освіти

Автор: Галина Гришко

Джерело

Новини Харкова