У двох старостатах Дергачівської громади приймають закордонні лікарі

1

У Безруках та Слатиному працюють бригади лікарів від міжнародних благодійних організацій. Вони приймають у середньому по 35 пацієнтів та надають терапевтичну допомогу.

Про це кореспонденту медіа «Слобідський край» розповів начальник Дергачівської міської військової адміністрації Вячеслав Задоренко.

У Безруківському та Слатинському старостинських округах здійснюють прийом пацієнтів лікарі благодійних організацій «Frida Ukraine» та Polish Medical Mission. Прийом здійснюється тільки у цих двох округах у зв’язку з безпековими умовами.

Лікарі приймають людей кожного тижня за графіком: один день у Безруках, один день у Слатиному. Прийоми проводяться тільки в місцевих амбулаторіях.

Крім терапевтичної допомоги, мешканці громади можуть отримати лікарські засоби та санітарно-гігієнічні набори, а також пройти електрокардіографічну діагностику (ЕКГ), що дозволяє функціонально дослідити серцево-судинну систему людини, здійснити перевірку рівня цукру, щоб запобігти розвитку цукрового діабету.

Медична місія працює у громаді з вересня 2023 року. Як зазначають у громаді, робота лікарів полягає у покращенні та діагностиці стану здоров’я місцевих жителів.

За добу лікарі приймають у середньому 35 пацієнтів.

Як розповіла «Слобідському краю» директорка Центру первинної допомоги Марія Хливсюк, громада надала запит на те, щоб місія змогла працювати й у наступному 2024 році.

Нагадаємо, у Харкові надійшло більше 10 тисяч звернень на відшкодування збитків, завданих ворожими обстрілами. Близько 7,7 тисячі заявок містян спеціальна комісія вже відпрацювала. Харків’янам виплатили понад 180 мільйонів гривень за програмою єВідновлення.

Нагадаємо також, що у місті Дергачі Харківської області завершують відновлювальні роботи у низці багатоквартирних будинків. Їх планують завершити до кінця 2023 року.

Читайте також: Лікарі з Литви безкоштовно допомагають мешканцям Дергачівської громади

Автор: Олександр Манченко

Джерело

Новини Харкова