Енергетики заживили перших споживачів у деокупованому селі на Дергачівщині

Фото: ХОВА Фото: ХОВА

Енергетики заживили перших споживачів у деокупованому селі Великі Проходи Харківського району, яке знаходиться за менш ніж 8 км від кордону з росією.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на ХОВА.  

У селі Великі Проходи Дергачівської громади енергетики заживили перших споживачів. Нагадаємо, населений пункт залишався знеструмленим майже два роки, з початку повномасштабного вторгнення рф.

Як розповів заступник начальника ХОВА Михайло Харнам, 4 підстанції були розбиті вщент, ще 7 мали пошкодження на 40-50 %. Загалом у селі потрібно замінити понад 300 опор та близько 20 км дротів.

– Так, у Великих Проходах фахівці вже відремонтували одну підстанцію та встановили 50 нових стійок, що дозволило заживити близько 30 домоволодінь. Сапери ще продовжуватимуть розмінування, аби енергетики якомога швидше повернули світло в інші житлові будинки села, – пояснив він.

Нагадаємо, днями енергетики заживили перших споживачів у деокупованому селі Цупівка Харківського району, яке знаходиться за менш ніж 8 км від кордону з рф. Цупівка залишалася без світла з початку повномасштабної війни. Спершу населений пункт перебував під російською окупацією, а потім там проходила лінія зіткнення.

Окрім того, фахівцям удалося заживити села Лобанівка та Токарівка Друга, що також залишалися без світла від початку лютневого вторгнення. Через щільне замінування території та лінію фронту, яка проходила поблизу, саперам довелося значний час виділити на обстеження траси ліній електропередачі. 

Читайте також: Розбиті будинки, народження дитини, повернення з російського полону: історії з прикордоння з рф

Автор: Анна Хливнюк

Джерело

Новини Харкова