Пенсіонерка з прикордонної Токарівки подарувала військовим автівку

Фото: Вікторія Колодочка Фото: Вікторія Колодочка

У селі Токарівка Дергачівської громади у льоху під власним зруйнованим будинком проживає пенсіонерка Клавдія Чирко. Після того, як на її обійстя прилетіло відразу п’ять снарядів, вона віддала на потреби армії дивом уцілілу автівку.

Про це медіа «Слобідський край» розповіла староста Токарівського старостинського округу Дергачівської міської військової адміністрації  Вікторія Колодочка.

– Пані Клавдія ще у 2014-му році, коли на Донбасі розпочалася АТО, завбачливо розібрала свою автівку на запчастини. Ми від кордону з рф, якщо навпрошки, менше ніж за два кілометри живемо, тому така обережність цілком виправдана. Влітку минулого року на її обійстя було відразу п’ять прильотів. Обстріли дуже пошкодили будинок жінки, зробивши його не придатним для проживання, а от гараж, де була машина, пощадили. Саме тоді вона і прийняла рішення подарувати свого «УАЗика» нашим хлопцям, – зазначає староста.

У Токарівці немає ні світла, ні газу, з усіх благ цивілізації – інтернет-зв’язок. Із довоєнних 1100 місцевих жителів у селі постійно проживають близько сімдесяти осіб, переважно люди старшого віку. Пані Клавдія власноруч полагодила свій льох, бо ворожі снаряди і йому завдали ушкоджень, і облаштувала там свій побут.

– Я з дому нікуди. Потроху його відбудовую. Дочка з онукою наразі за кордоном. Надумають вертатися, треба щоб було куди. А автівку від щирого серця віддала. Може, ще ціла і не раз стане в пригоді нашим військовим, – розповідає пані Клавдія.

Удень жінка доглядає за домашньою птицею, яку, від’їжджаючи, залишили їй сусіди. Вона розділила її по загонах, щоб не сплутати, бо чужа і треба буде віддавати. А ввечері вивчає історію України і дійшла висновку: наша держава завжди відстоювала свою незалежність, мирне її існування не набере і восьми десятків років.

Нагадаємо, що мешканцям Дергачівської громади виплатили 117 мільйонів гривень компенсацій за програмою єВідновлення. Гроші надійшли за 1719 заявами, ще щонайменше шість заяв перебувають на розгляді.

 Також нагадаємо, що у Дергачах завершують будівельні роботи на двох пошкоджених обстрілами житлових комплексах.  

Раніше ми писали, що у селі Руська Лозова, де електромережа була знищена окупантами на 95 %, повністю відновили електропостачання. На повне заживлення села енергетикам знадобився майже рік. 

Більше новин Дергачі читайте на нашому сайті.

Автор: Тетяна Чмут

Джерело

Новини Харкова