На Харківщині енергетики заживили село за 10 кілометрів від фронту

Заживлення Дубівки / фото АТ «Харківобленерго» Заживлення Дубівки / фото АТ «Харківобленерго»

Фахівці Дергачівського РЕМ АТ «Харківобленерго» повністю відновили електропостачання у селі Дубівка Дергачівської громади. 

Про це «Слобідський край» пише з посиланням на пресслужбу АТ «Харківобленерго».

Як розповів начальник Дергачівського РЕМ Володимир Климчук, всі три підстанції населеного пункту – під напругою.

«Головна проблема полягала у відновленні високовольтної лінії, яка живить Дубівку. Вона була дуже побита. Окрім того, сапери знаходили під нею багато вибухових пристроїв, тож треба було дочекатися розмінування», – зазначив Володимир Климчук.

Після того, як підрядники відновили високовольтну лінію, до роботи стали фахівці обленерго. Енергетики кажуть, що близькість кордону відчувається: звуки вибухів чують постійно, проте вже звикли до них і працюють не зупиняючись.

«Щоб відновити електропостачання у Дубівці, ми відремонтували три підстанції, на одній з яких замінили трансформатор. Також установили 20 нових опор та змонтували близько 100 прольотів проводу по лініям 0,4 кВ», – розповів майстер Слатинської дільниці Дергачівського РЕМ Євген Зубенко.

Дубівка – це майже прикордоння Харківщини, до лінії фронту – близько десяти кілометрів. За інформацією місцевої влади, до війни населення села складало 500 осіб, зараз – 130.

Село Дубівка Дергачівської громади. Працюють енергетики Харківобленерго

Всі три підстанції Дубівки – під напругою

Після завершення робіт у Дубівці фахівці підрозділу почали працювати над заживленням наступних населених пунктів – Лобанівки та Токарівки Другої. Вже незабаром жителі цих сіл також будуть зі світлом.

Нагадаємо, енергетики повністю заживили село Топольське, знеструмлене у перші дні війни.  Внаслідок активних бойових дій у селі були повністю зруйновані дві підстанції з трьох, дроти були пошкоджені на 100 %, електроопори на 70 %.

Також нещодавно фахівці АТ «Харківобленерго» заживили частину Козачої Лопані, знеструмлену внаслідок обстрілів.

Раніше ми писали, як у Чугуївському районі у передзим’я енергетики зміцнюють мережі, які ремонтували після обстрілів.

Автор: Галина Гришко

Джерело

Новини Харкова