У селі Барвінківської громади повністю відновили світло

Фото: Харківобленерго Фото: Харківобленерго

Енергетики відновили електропостачання у селі Курулька Ізюмського району Харківської області.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на пресслужбу АТ «Харківобленерго».

Село Курулька входить до Барвінківської громади, яка дуже постраждала через війну. Перших споживачів там підключили ще на початку жовтня, але обсяг пошкоджень був настільки великий, що тільки зараз енергетикам вдалося заживити все село.

«Обсяг робіт у нас дійсно колосальний. Можна назвати всього декілька населених пунктів Барвінківщини, де не було пошкоджень електромереж. Фактично 90 % ліній електропередачі по всій громаді постраждали в результаті бойових дій», – розповіли у Барвінківському РЕМ.

Для заживлення населеного пункту довелося відновити роботу трьох електропідстанцій, замінити 12 зруйнованих опор та 10 км проводу по високовольтній лінії 10 кВ, а також відремонтувати внутрішню мережу 0,4 кВ, протяжність якої складає 7 км.

«До війни населення села складало 148 людей, зараз проживає не більше десяти. Електрика дуже важлива, адже тут немає газу, а через відсутність електропостачання не було можливості відновити водомережу. Тепер будемо пробувати», – зазначає староста Ріднянського старостинського округу Тетяна Рева.

Нагадаємо, що у напівзруйнованому селі Барвінківської громади заживили насосну станцію.

Також нагадаємо, що останні підготовчі роботи до зимових холодів тривають в Ізюмській, Балаклійській і Барвінківській громадах. Зокрема, відбувається ремонт водогонів. Допомагають у цьому партнери з країн Євросоюзу.

Раніше ми писали, що у Харківській області енергетики повернули світло жителям села Пашкове Ізюмського району, яке було знеструмлене ще у березні 2022 року. 

Більше новин Барвінкове читайте на нашому сайті.

Читайте також: Аграрії Харківщини сіють, збирають урожай та відновлюють пошкоджене господарство

Автор: Ксенія Карпенко

Джерело

Новини Харкова