Росіяни не проводять підготовку до наступу на півночі Харківської області

ЗСУ не помітили накопичення ворожих підрозділів.

Наразі немає підстав говорити про підготовку росіян до наступу на Харків з напрямку Липців.

Ворог посилив обстріли півночі Харківської області, зокрема, останніми днями по селу липці випустив 10 ракет С-300. Але назвати ці дії підготовкою до наземної військової операції не можна, вважає голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

“Скупчення ми не спостерігаємо, не фіксуємо, по лінії кордону ситуація не змінилася, ми моніторимо її в режимі онлайн. Але ми розуміємо, що ворог своїх намірів по відбиттю території, яку він втратив, щодо окупації Харкова не залишив. Ми маємо бути до цього готовими”, — сказав очільник ХОВА.

Він також прокоментував прогноз видання Telegraph щодо можливого посиленого наступу на Куп’янському напрямку з 15 січня, яке видання оприлюднило вчора. Зараз на сході області продовжуються штурмові атаки ворога, але їхня інтенсивність останні три дні дещо знизилась.

“Можливо, це пов’язано з погодними умовами. Ворог проводить поповнення, тренування, злагодження. Наступи та штурмові дії по цьому напрямку відбуваються хвилями. Ворог втратив частину своїх формувань і має їх відновити. Нічого екстраординарного по цьому напрямку ми не фіксуємо”, — каже Синєгубов.

На Харківщину насуваються морози, тому Штаб оборони готується до того, що росіяни битимуть по об’єктах інфраструктури. Триває перевірка “пунктів незламності”.

Джерело

Новини Харкова