У Харкові відновили лікарню, яка зазнала декілька прямих влучань (фото)

Харківська обласна клінічна травматологічна лікарня / Фото: ХОВА Харківська обласна клінічна травматологічна лікарня / Фото: ХОВА

У місті Харків відновили травматологічну лікарню, яка серйозно постраждала унаслідок ворожих обстрілів.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на ХОВА.

Капітальний ремонт Харківської обласної клінічної травматологічної лікарні, яка неодноразово страждала від російських обстрілів, розпочався у червні минулого року. У закладі відремонтували рентгенологічний відділ, операційні, клінічну лабораторію, рентгенологічні служби та центральний вхід.

У цьому році також планується виконати додаткові роботи з влаштування системи опалення, здійснити внутрішнє оздоблення на 7-му поверсі лікарні та на сходах двох поверхів. На зазначені аварійно-відновлювальні роботи виділили майже 26,5 мільйона гривень з обласного бюджету, повідомив очільник ХОВА Олег Синєгубов.

Харківська обласна клінічна травматологічна лікарня

Харківська обласна клінічна травматологічна лікарня після капітального ремонту / Фото: ХОВА

– З 24 лютого 2022 року в лікарню було декілька прямих влучань, у тому числі й у дах. Також був пошкоджений майже весь шостий поверх, де розміщувалися операційні. Тому необхідно було оперативно відновлювати приміщення, аби лікарня продовжувала функціонувати на 100 %. Окрім ремонту, придбали нове обладнання, зокрема рентген. Відновлювали так, щоб зробити краще, ніж було, – пояснив Синєгубов.

Один з найсильніших обстрілів стався 10 березня 2022 року. Тоді у лікарні постраждали 85 вікон та зірвало вхідну групу. Окрім того, у той час температура повітря сягала до 19° морозу, тому довелося усі пошкодження зашивати фанерою та ковдрами, розповів директор КНП ХОР «Обласна клінічна травматологічна лікарня» Олександр Гавриков.

Харківська травматологічна лікарня після обстрілів

Харківська травматологічна лікарня, наслідки обстрілів

Який вигляд мала обласна травматологічна лікарня після обстрілів, Харків / Фото: ХОВА

За сприяння німецької клініки «Шаріте» та МОЗ лікарня отримала обладнання для телемедичних консультацій. Зокрема, до закладу надійшов кістковий рентгенівський денситометр, який допоможе в лікуванні хворих з остеопорозом, після переломів та в процесі лікування, а також для оцінки майбутнього лікування при пошкодженнях кісткової тканини.

– Це новий рівень для нашого медзакладу. Люди зможуть безоплатно пройти на ньому обстеження, – додав завідувач дитячого прийомного відділення Тарас Станаєв. 

Наразі триває навчання фахівців, які працюватимуть на рентгенівському денситометрі.

Новий кістковий рентгенівський денситометр, Харків

Після відновлення обласна лікарня отримала нове обладнання, Харків / Фото: ХОВА

Нагадаємо, нещодавно у Чугуївській лікарні відкрили найбільш пошкоджене відділення унаслідок російських обстрілів. У ході відновлення будівельники провели повну заміну підлоги, стелі, відремонтували стіни, встановили рекуператори та кондиціонери, замінили комунікації. Загальна вартість робіт склала понад 7 мільйонів гривень. 

Нагадаємо також, Уряд Чехії виділив на посилення медичної сфери Харківщини 10 мільйонів доларів. Кошти для придбання обладнання планують спрямувати на кілька закладів охорони здоров’я: Харківську міську поліклініку № 10, госпіталь ГУНП України в Харківській області, а також лікарні у Чугуєві та Балаклії.

Читайте також: З початку повномасштабної війни у Харкові народилося майже чотири тисячі дітей

Автор: Анна Хливнюк

Джерело

Новини Харкова