В Чугуївській лікарні відкрили найбільш пошкоджене відділення (фото)

Оновлене травматологічне відділення, Чугуїв / Фото: ХОВА Оновлене травматологічне відділення, Чугуїв / Фото: ХОВА

Через повномасштабну війну та постійні обстріли Чугуївська центральна лікарня Харківської області зазнала серйозних руйнувань. Однак, попри це, заклад не припиняв роботу.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на ХОВА.

Найбільш постраждалим відділення у Чугуївській центральній лікарні виявилося травматологічне відділення.

Восени 2022 року будівля лікарні зазнала значних ушкоджень від ракетних обстрілів росіян. Тоді без сліз неможливо було дивитися на понівечену будівлю, пошкоджене обладнання. Але головне, що ніхто не загинув. Зібравши волю в кулак, ми взялися відновлювати зруйноване, розповіла Чугуївська міська голова Галина Мінаєва. 

В ході відновлення будівельники провели повну заміну підлоги, стелі, відремонтували стіни, встановили рекуператори та кондиціонери, замінили комунікації. Окрім того, відділення оснастили сучасними ліжками, меблями, медичним обладнанням, комп’ютерною технікою тощо.  

– Такі оновлені умови – ремонт, нове обладнання – дозволять надавати найякісніші медичні послуги жителям Чугуївського району та розвантажити інші відділення. Адже Чугуївський район став одним із тих, де проживає велика кількість ВПО із східної частини області – більше 50 тисяч. Тому медичні потреби зростають щодня, – зазначив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Загальна вартість робіт склала понад 7 мільйонів гривень. На ці кошти було проведено капітальний ремонт 10 палат, 2 коридорів, маніпуляційну, гіпсову, процедурну, перев’язувальну, ординаторську, кабінет старшої медичної сестри, буфетну, а також санітарні зони та господарчі кімнати. А на закупівлю меблів та обладнання було виділено більше 4 мільйонів гривень. 

Чугуївська центральна лікарня

Центральна лікарня в Чугуєві, Харківська область

Лікарня в Чугуєві, Харківська область

Травматологічне відділення в Чугуївській центральній лікарні

Який вигляд має травматологічне відділення тепер, 27 грудня / Фото: ХОВА та Галина Мінаєва

Також за підтримки та фінансування Фундації Олени Зеленської тривають відновлювальні роботи і в Ізюмській Центральній міській лікарні Піщанської Богоматері.

Нагадаємо, Уряд Чехії виділив на посилення медичної сфери у Харківській області 10 мільйонів доларів. Кошти для придбання обладнання планують спрямувати на кілька закладів охорони здоров’я: Харківську міську поліклініку №10, госпіталь ГУНП України в Харківській області, а також лікарні у Чугуєві та Балаклії.

Читайте також: У Чугуєві Новий рік на відкритому повітрі не зустрічатимуть

Автор: Анна Хливнюк

Джерело

Новини Харкова