Зеленський задоволений захисними спорудами у Харківській області

Голова держави згадав Харківщину під час підсумкової конференції.

За словами президента, на Харківщині збудували потужні оборонні укріплення.

У вівторок 19 грудня у Києві Президент України Володимир Зеленський провів підсумкову конференцію. Під час неї один із журналістів поставив голові держави запитання щодо “нещодавно ухваленого” ним рішення про будівництво фортифікаційних споруд по лінії фронту.

“Скажіть, будь ласка, чи буде масштаб цієї роботи схожий на те, що росіяни будували на окупованому боці лінії фронту? І чому Україна починає цю роботу тільки зараз?”, — спитав журналіст.

Володимир Зеленський зауважив, що це рішення не про початок будівництва фортифікаційних споруд, а про продовження. За його словами, більшість обласних військових адміністрацій почала будувати фортифікації ще на початку повномасштабного вторгнення. Як приклад результативної роботи у цьому питанні навів Харківську область, де, як зазначив президент, адміністрація та міська рада об’єдналися із військовими спеціалістами й будівельниками, до цього долучився бізнес, і за підтримки грошей держави побудували потужні фортифікаційні споруди.

“По-перше, прийнято рішення не про початок. А питання продовження і посилення. І це дуже важливо. І є, наприклад, наші обласні державні адміністрації. Я хочу, дійсно, їм дуже подякувати. У більшості своїй в Україні вони робили цю роботу з початку війни. Тут без всяких закидів — кому, і хто це повинен робити. Я просто акцептую те, що вони зробили. І якщо я бачу в Харківському регіоні, і вдячний і області, і місту. І так, як вони там об’єдналися з військовими фахівцями, з будівельними компаніями, і наш державний бюджет складали разом із бізнесом. І те, що вони там зробили, і я вважаю, що це потужно. І якщо я бачу це там, і не бачу в іншій області, і ставлю конкретне питання нашим військовикам, які у тому чи іншому напрямку: “Чи цього достатньо?”. “Так”. “А чому тоді тут слабкіше, ніж, в Харківському, як приклад, регіоні?” (просто не хочу говорити, якщо можна, де у нас який стан). То вони на це кажуть: “Так, було б краще набагато, ми були б набагато впевненіші, якщо був би такий рівень. Це все, моє завдання просте. Будь ласка, стандартизуйте такий міцний захист”, — сказав Зеленський.

Як писав , наразі фортифікаційні споруди зводять на кількох напрямках у Харківській області. Навколо міста Куп’янськ будують оборону. Вона буде схожою на ту, що є у Харкові, та являтиме собою кілька кілець захисних споруд.

Джерело

Новини Харкова