У селищі на Харківщині зареєстрували сказ лисиці

У Печенігах примусово вакцинують тварин.

У селищі Печеніги Чугуївського району знайшли тіло скаженої лисиці.

У Печенізькій селищній раді повідомили, що в районі вулиці Незалежності, 38, 40, зафіксовано випадок сказу тварини. Поки що невідомо, чи поранила хвора тварина людей.

Від 16 по 19 грудня у селищі здійснять подвірний та поквартирний обхід та вимушену вакцинацію домашніх тварин (собак, котів, великої рогатої худоби та дрібної рогатої худоби) за наступними адресами:

  • вулиця Незалежності (від будинків №17 до №57в)
  • провулок Незалежності (№18 — №52)
  • тупик Поштовий
  • провулок Молодіжний
  • провулок Карапиша
  • провулок Дачний (від №15 до вул. Харківської)

Контактний телефон для довідок: 068-893-97-99 

Інформацію про випадок сказу у Печенігах Суспільне Харків підтвердила директорка обласного центру контролю та профілактики хвороб Любов Махота.

За її даними, з початку 2023 року в Харківській області зареєстрували 105 випадків сказу тварин, серед них майже 50 відсотків складають коти. Протягом грудня збільшення кількості випадків не спостерігається, проте сказ тварин фіксують у громадах, де його не виявляли до того.

“Більш активно епізоотія протікає в Ізюмському, Куп’янському, Лозівському, частині Чугуївського району, крім Вовчанської та Старосалтівської громад. Також поодинокі випадки реєструються в Красноградському та Харківському районах”, — зазначила Махота.

Найперше, що варто зробити після укусу будь-якої тварини (можна не знати, хвора вона на сказ чи ні), це добре промити рану мильною водою (краще господарським милом). Це механічно очистить рану, виведе з неї слину та бактерії, а також нейтралізує вірус та створить лужне середовище. Після промивання та обробки рани потрібно накласти антисептичну пов’язку і негайно звернутись по медичну допомогу. 

Для профілактики сказу важливо регулярно вакцинувати свійських тварин, не торкатися диких чи безпритульних та уникати контактів з потенційно небезпечними.

Як писав , у Харкові зафіксували ще один випадок сказу. Хворий кіт покусав людину.

Джерело

Новини Харкова