У Харкові в другій половині грудня очікується циркуляція чотирьох штамів грипу

1

У місті Харків очікується циркуляція чотирьох штамів вірусів грипу та коронавірусу, яка розпочнеться в другій половині грудня.

Як пише «Слобідський край» з посиланням на пресслужбу Харківської міської ради, епідемічну ситуацію розглянули на засіданні виконкому 4 грудня.

За комплексним показником захворюваності з усієї інфекційної патології епідемічна ситуація в місті Харкові за дев’ять місяців 2023 року розцінюється як нестійка.

За цей час у місті було зареєстровано 30 тисяч випадків інфекційних захворювань. Через кризову ситуацію, яку спричинила збройна агресія рф, поширенню спалахів інфекційних захворювань сприяють міграція та висока щільність населення.

Незадовільною залишається епідемічна ситуація в захворюваннях на гострі кишкові інфекції, туберкульоз органів дихання, хронічні вірусні гепатити та паразитарні хвороби.

За епідсезон, який розпочався в жовтні, на ГРВІ з урахуванням випадків COVID-19  в Харкові захворіло понад 8,5 тисяч містян, з них майже 4 тисячі – діти до 18 років. Це на 75 % нижче показника епідемічного порогу.

Крім того, очікується циркуляція чотирьох штамів вірусів грипу та коронавірусу, яка розпочнеться в другій половині грудня.

З 27 листопада по 3 грудня у Харкові на грип та ГРВІ захворіли 1197 людей, зареєстровано 138 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. У лікарні міста госпіталізовано 96 хворих, з них 13 – до відділення реанімації та інтенсивної терапії з COVID-19. Серед госпіталізованих 28% – діти до 17 років.

Нагадаємо, у Харківській області з 20 по 26 листопада зафіксовано чотири летальних випади у пацієнтів з COVID-19. Загалом з початку епідемічного сезону – 29 випадків.

А також, що у Харківській області знизився темп вакцинації від COVID. Проте, за словами директора Департаменту охорони здоров’я ХОВА Максима Хаустова, якщо минув час з останньої дози – людям радять вакцинуватися.

Нагадаємо, у травні Всесвітня організація охорони здоров’я скасувала статус пандемії коронавірусу COVID-19. Глава ВООЗ наголосив, що загроза коронавірусу залишається, хоча знизилася смертність і підвищився імунітет.

Автор: Галина Гришко

Джерело

Новини Харкова