У Харкові попрощалися із засновником центру тактичної медицини

Даніїл Жмуйдов мав їхати на січневу ротацію Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова.

Із керівником навчального центру ТакМед Харків, медиком-добровольцем Даніїлом Жмуйдовим попрощалися у Харкові.

Позивний “Тиква” помер напередодні у Харкові. Про це повідомив керівник Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Пирогова Геннадій Друзенко.

“Вчора пішов у засвіти наш побратим Даніїл Жмуйдов (друг “Тиква”). Війна наздогнала його в рідному Харкові. Ще один пироговець пройшов випробування фронтом і загинув в тилу. Наче ніж у спину… Уже завтра мав їхати з нами на січневу ротацію на Схід… Спочивай в мирі, друже Данило. Ти був справжнім лицарем без страху і догани”, – написав у соцмережах Друзенко.

Побратими “Тикви” кажуть, що це непоправна втрата для всієї ТакМед-спільноти.

У Даніїла Жмуйдова залишилися батьки, брат та дружина.

Даніїл Жмуйдов зустрів повномасштабне вторгнення у Харкові, у квартирі на Салтівці. 24 лютого долучився до спецпідрозділу “Схід”, щоб отримати зброю і приступити до виконання бойових задач. У жовтні 2022 року почав працювати у складі Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова (це добровольче формування, об’єднання цивільних та бойових медиків, які працюють на передовій з 2014 року), згодом заснував курси такмеду у Харкові, де був інструктором.

Як писав , парамедики проєкту TacMed Kharkiv проводять заняття і для військових, і для волонтерів. Вони започаткували тренінги ще в квітні минулого року. Ці заняття відрізняються від тих знань, які парамедики передають цивільним, насамперед, тим, що у військових умовах людина без медичної освіти має право застосовувати медикаменти та ін’єкції для надання допомоги, а в цивільному житті лише медики можуть давати потерпілому ліки та робити уколи в критичній ситуації. Волонтерів, що їздять в зону бойових дій та військових навчають також тактичним навичкам — наприклад, як знайти укриття під час обстрілу чи викликати евакуацію.

Джерело

Новини Харкова