Влада готується до евакуації людей із Куп’янська: треба будувати оборонні споруди

Цього разу будуть вивозити мешканців Дооскілля.

На Харківщині соже розпочатися нова хвиля евакуації, і знову з Куп’янського напрямку.

Цього разу вивозитимуть сім’ї із дітьми, які живуть на правому березі ріки Оскіл. Нагадаємо, наприкінці листопада завершилась евакуація сімей із неповнолітніми з лівобережжя. Росіяни не припиняють спроб прорвати оборону у напрямку Куп’янська, постійно атакують у напрямку Синьківки та Петропавлівки. Тому у Куп’янську потрібно будувати фортифікаційні споруди. До цього місцева влада має прийняти рішення про евакуацію людей, аби вони не заважали військовим.

“Ми розглядаємо інші населені пункти, де будемо оголошувати примусову евакуацію. Чекаємо рішення місцевої адміністрації міста Куп’янськ та Куп’янської військової адміністрації. Можливо, поки що буде рекомендація, далі обов’язкова, а далі уже примусува. Це населені пункти, де перебуває 525 дітей – Дооскілля, частина Куп’янська. Ми маємо посилювати фортифікаційні споруди у житлових районах, масивах цього міста. Щоб убезпечити населення, маємо проводити (евакуацію – Ред.)”, – повідомив на брифінгу 1 грудня голова ХОВА Олег Синєгубов.

Прямої загрози для місцевих жителів зараз немає, так звана “сіра” зона стабільна, бої тривають попереду Синьківки у лісовій смузі. Ворог намагається повторно окупувати місто Куп’янськ, зараз на цьому напрямку буває по 6-8 штурмів. Росіяни кидають загони “штурм Z” із колишніх в’язнів.

30 листопада у Куп’янськ, на позиції Сил оборони, приїжджав Президент України Володимир Зеленський. Увечері Офіс президента розповсюдив повідомлення про прискорення зведення фортифікаційних споруд, зокрема, і на Куп’янщині.

Як писав , із 2  по 28 листопада із шістьох прифронтових громад Куп’янського району волонтери разом з поліцейськими та представниками місцевої влади вивезли до Харкова та інших відносно безпечних районів 299 дітей разом із родинами. Жодного разу неповнолітніх не довелося силоміць вилучати у батьків, але деякі родини влаштували з поліцією справжню гру в піжмурки: тікали, ховалися та поверталися назад під обстріли. Волонтери називають цю евакуацію найскладнішою за весь час повномасштабної війни на Харківщині.

Джерело

Новини Харкова