Тисячі штурмовиків: Сирський розказав про ситуацію на Куп’янському напрямку

Штурмові підрозділи перекидають з інших напрямків.

За словами Олександр Сирського, військова обстановка на сході залишається складною.

На Куп’янському напрямку російські військові продовжують спроби окупувати Синьківку у Петропавлівській громаді Куп’янського району. Село, за задумом росіян, має стати плацдармом для подальшого блокування міста Куп’янськ та просування на Куп’янськ-Вузловий. Зараз на Куп’янському напрямку воюють понад 2000 загарбників зі штурмових підрозділів, їх перекидають з інших напрямків. Про це повідомив командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський.

“Після понесених втрат проводить перегрупування своїх підрозділів. Продовжує нарощувати зусилля за рахунок переміщення підрозділів з інших напрямків. Загальна кількість особового складу штурмових ворожих підрозділів складає більше двох тисяч”, — розповів Сирський.

Крім того, останнім часом на сході окупанти стали частіше використовувати броньовану техніку, дрони-камікадзе та артилерійське озброєння. Українські захисники дають ворогові відсіч. За останній тиждень вони вбили понад 1000 окупантів, поранили — ще 2000. Знищили та пошкодили 361 одиницю російської техніки, у тому числі 43 танки та 69 артсистем.

“В умовах ведення активних бойових дій нашими пріоритетами залишаються збереження життя наших воїнів, ефективне застосування засобів вогневого ураження, постійне ведення розвідки та оперативне прийняття рішень”, — зазначив Сирський.

Село Синьківка залишається під контролем ЗСУ.

“Якщо техніка заїхала у село та була знищена, це не означає, що населений пункт захоплений. Це “сіра зона”, на території якої ведуться бойові дії”, – повідомив напередодні очільник ХОВА Олег Синєгубов.

Як писав , голова Харківської обласної військової адміністрації повідомив, що Росія концентрує свої підрозділи на півночі Харківської області, аби потім перекинути їх на Куп’янський напрямок. 

Джерело

Новини Харкова