Терехов пояснив, як саме Харків допомагає ЗСУ

Із бюджету Харкова у 2023 році перерахували військовим частинам майже пів мільярда гривень.

Раніше Харків потрапив до переліку міст, які не допомагають підрозділам територіальної оборони, та мер це спростував.

У 2023-му році Харків мав найбільші доходи від військового ПДФО серед обласних центрів, але нічого не витрачав на підтримку місцевих бригад. До таких висновків дійшли аналітики Forbes, які проаналізували бюджетні доходи та видатки всіх обласних центрів України. Київ не включили в аналіз через особливий статус столиці.

У 2023 році місто отримало 4,6 млрд військового ПДФО, на благоустрій витратили 972 млн, на свої 127-му та 113-ту бригади ТрО — ані копійки. 

У той же день мер Харкова Ігор Терехов виступив із заявою, що місто фінансово допомагає ЗСУ, і у 2023 році витратило на допомогу армії понад 474 млн грн за різними статтями видатків, а комунальні підприємства міста теж надають безоплатну допомогу.

В інтерв’ю DW 19 грудня Терехов поточнив цифру і сказав, як саме допомагають військовим. Харків, за словами мера, не купує нічого для ЗСУ, а передає кошти з бюджету міста на потреби військових частин.

“Ми за період з 1 січня 2023 року виділили 494 мільйони гривень. Це кошти, це паливо, матеріали, які необхідні військовим. Коли з’явилась та публікація, наша славетна 92 бригада, мотострілецька бригада (мабуть, мався на увазі 22-й окремий мотопіхотний батальйон – Ред.), яким ми допомагаємо грошима, виставили обурення. Ми перераховуємо кошти, тільки сього платіж 10 мільйонів перерахували. На військові частини. Ми домовились так: ми не купуємо, ми даємо кошти. Купують самі військові, бо вони розуміють, що їм потрібно зараз”, – сказав Терехов.

Напередодні мер Києва Віталій Кличко повідомив, що у 2023-му Київ виділив із бюджету міста на запити ЗСУ тільки для придбання дронів понад 1 мільярд гривень.

Як писав , наступного року через централізацію військового ПДФО бюджет Харкова втратить понад три мільярди гривень.

Джерело

Новини Харкова