Суркіса вдруге спробують позбавити звання почесного громадянина Харківської області

У перший раз не вистачило голосів депутатів.

Улітку депутати провалили голосування, тепер вони знову спробують позбавити Суркіса почесного звання.

Депутати Харківської обласної ради на сесії розглянуть питання про позбавлення проросійського політика, народного депутата Верховної Ради IX скликання від “Опозиційної платформи — За життя” Григорія Суркіса звання “Почесний громадянин Харківської області”. Відповідний проєкт рішення опублікований на сайті облради.

Ініціатором позбавлення Суркіса “почесного” стала громадська організація “Хартія”, яка просила повторно розглянути питання про позбавлення Суркіса почесного звання, присвоєного йому 8 травня 2008 року.

Облрада звернулася до Експертної ради з попереднього розгляду кандидатур на присвоєння звання “Почесний громадянин Харківської області”. Експертна рада повідомила, що ще у травні 2023 року розглянула питання щодо підтримки звернення “Хартії” (перше звернення організації було в лютому 2023 року). Рада рекомендувала облраді винести питання на сесію. У пояснювальній записці вказано, за яких підстав можуть позбавити звання “Почесний громадянин Харківської області”, та зазначено, що проєкт рішення розроблений на підставі звернення “Хартії” та з урахуванням листа Експертної ради.

Нагадаємо, у своєму зверненні “Хартія” просила облраду розглянути питання про позбавлення Суркіса почесного звання, оскільки той є проросійським політиком, утік з України на початку повномасштабного вторгнення та не допомагав жителям регіону. Голова “Хартії” Всеволод Кожемяко зазначив: Суркіс зганьбив звання почесного громадянина Харківщини.

“У публічному просторі, ЗМІ достатньо інформації, щоб розуміти, що Суркіс Г. М., адепт “руського міра”, як один із лідерів прокремлівської партії “ОПЗЖ”, проводив проросійську політику, на початку війни залишив країну, жодних публічних заяв щодо засудження країни-агресора не висловлював. Як почесний громадянин Харківщини жодним чином себе не проявив. На жаль, сьогодні ми чуємо дуже багато гучних історій та прикладів негідної поведінки Г. Суркіса, при цьому жодного прикладу чи історії візиту до Харківського регіону або підтримки мешканців Харківщини на державному рівні”, — сказано у зверненні “Хартії” від 21 лютого 2023 року.

Зазначимо, Суркіс виїхав з України 26 лютого 2022 року та незаконно вивіз двох своїх онуків призовного віку. За інформацією “Української правди”, його родина мешкає у Монте-Карло. Суркіс приїжджав в Україну для вирішення бізнесових питань та іноді для відвідування засідань Верховної Ради. Щодо повномасштабного вторгнення досі не висловився.

зЗвернення “Хартії” від 21 лютого 2023 року

Як писав , 1 червня депутати Харківської облради провалили голосування щодо позбавлення Суркіса почесного звання. Експертна рада Харківської облради з попереднього розгляду кандидатур на присвоєння звання “Почесний громадянин Харківської області” підтримала звернення, але більшість депутатів облради відмовилася голосувати. Половина депутатського корпусу взагалі не натискала кнопки під час голосування, по суті підтримавши тих, хто голосував проти.

Після того, як облрада провалила голосування, у Харкові почався збір підписів серед громадських об’єднань і лідерів думок щодо позбавлення Суркіса звання.

Джерело

Новини Харкова