Слідчі перевірять “свіжі” інвалідності чоловіків у Харкові: проходять понад 20 обшуків

Поліцейські вилучають медичні документи, але не зупиняють роботу комісій.

Поліція перевірить медичні документи, які чоловіки могли використовувати для ухиляння від служби.

У кількох підрозділах Обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) у Харкові проходять обшуки. Слідчі вилучають медичну документацію, щоб перевірити її достовірність. Буде вилучено близько 1000 медичних справ, одночасно проходять понад 20 обшуків. Адже у поліції помітили тенденцію: кількість чоловіків, які отримують інвалідність після 24 лютого 2022 року, зросла.

Начальник Слідчого управління ГУ Нацполіції Харківщини повідомив , що обшуки проходять не тільки у медичних закладах, а й за домашніми адресами працівників підрозділів МСЕК.

“Кількість людей, які отримують інвалідність, після початку повномасштабного вторгнення дійсно зросла. Але маємо інформацію, що не всі насправді хворіли, та все ж отримали інвалідність. Перевіримо, чи не безпідставно надають групи інвалідності. Ми не паралізуємо роботу. Але перевіряємо, щоб у шпарину у шпарину не залазили недоброченсі люди”, – сказав Болвінов.

Сьогодні нікому підозри не оголошували, слідчі дії тривають.

Перевірки стосуватимуться не тільки медичних працівників, а й отримувачів груп інвалідності: поліцейські вивчать, чи виїжджала людина за кордон, чи дійсно є інвалідом та чи не використала ці документи для ухиляння від служби.

“У нас налагоджена робота з Територіальними центрами комплектування. Вони надсилають нам всі матеріали щодо тих, хто ухиляється від призову за мобілізацією. Такі випадки маємо і в місті, і області. Так, в Харкові 40-річний чоловік відмовлявся отримувати бойову повістку прямо в приміщенні центру комплектування, поводився зухвало”, – написав Сергій Болвінов у соцмержах.

Якщо доказів ухиляння не буде або людина вже пішла служити, кримінальне провадження закриють. Якщо докази ухилення від призову знайдуть, чоловіки отримають повідомлення про підозру, а далі – суд. За 2023 рік зареєстрували 378 таких проваджень, майже чверть із них уже в суді.

Іноді поліція володіє інформацією про те, що повістку отримав чоловік з відстрочкою або той, хто взагалі не підлягає мобілізації.

“Так само ретельно займаємося і тими справами, де фігурантами є працівники ТЦК, ВЛК та МСЕК. Викриваємо і військкомів, і керівників військово-лікарських комісій, які встигли налагодити цілі схеми та за гроші знімали людей з військового обліку”, – каже головний слідчий.

Джерело

Новини Харкова