Покарання для малолітньої фанатки Путіна із Харкова: читати книги та дозувати соцмережі

Слідчі проситимуть у суду покарання виховного характеру для 14-річної школярки.

Харківська поліція завершила розслідувати першу справу щодо неповнолітньої дівчини, яка розповсюджувала прапори Росії, так званої “ХНР” та Z-символіку. За законом її не можна засудити.

Слідчі звернулися до суду з клопотанням про те, щоб школярка, попри вік, отримала покарання, але виховного характеру. Дівчина стала відома улітку 2023 року, коли обклеїла майдан Свободи ворожою символікою та записала ролик із гімном агресора в центрі Харкова. Поліція швидко знайшла малолітню пропагандистку і чоловіка, який впливав на світогляд дитини. 

 

“У клопотанні вказали, щоб дівчині заборонили користуватися соцмережами більше, ніж дві години на добу, також викладати відеоролики та публікації до будь-яких соцмереж. Крім того, їй рекомендовано читати книжки українських авторів, вивчати історію України”, – повідомив начальник Слідчого управління ГУ Нацполіції Харківщини Сергій Болвінов.

Слідчі продовжують розслдування щодо матері 9-класниці та її приятеля, який вів з дитиною антиукраїнські бесіди.

У поліції ннагадали батькам підлітків, що подібні дії під час повномасштабної війни кваліфікують як суспільно небезпечні. Це стаття “Виготовлення та поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною збройної агресії російської федерації проти України, заперечення такої агресії шляхом представлення її як внутрішнього громадянського конфлікту, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України, а також глорифікація осіб, що здійснюють збройну агресію російської федерації проти України, представників збройних формувань російської федерації та представників підконтрольних російській федерації самопроголошених органів”.

Нагадаємо, у червні у соцмережах з’явилися дописи про 14-річну ученицю одного з ліцеїв Харкова, яка показувала свою любов до Росії. Дівчина співала гімн країни-агресорки, показувала, як клеїть прапор “ХНР” на площі Свободи. Усе це она викладала у своєму Інстаграм. Увечері працівники відділу кримінальної поліції спільно зі співробітниками сектору ювенальної превенції розшукали “героїню”. На матір дівчини склали протокол за неналежне виховання.

    Джерело

    Новини Харкова