Підсанкційний Новинський намагався захопити контроль над “Харківобленерго”

Підконтрольна колишньому нардепу компанія спробувала замінити програмне забезпечення.

У “Харківобленерго” заявили, що олігарх, колишній нардеп Вадим Новинський намагався захопити контроль над компанією.

Попри те, що на Новинського накладені Президентом України Володимиром Зеленським санкції та за рішенням суду угода купівлі-продажу його акцій є недійсною, він продовжує бути одним з акціонерів акціонерного товариства “Харківобленерго” (підконтрольна йому компанія “Смарт Холдинг” має 25% акцій). 

Напередодні загальних зборів компанії “Харківобленерго”, що відбулися 25 грудня, акції Новинського незаконно отримали право голосування. На зборах розглядали питання щодо обрання нового складу наглядової ради, яка займається, зокрема, призначенням та звільненням керівництва компанії. 

“Отже, Вадимом Новинським та фактично підконтрольною йому депозитарною установою ТОВ “Стандарт” було повністю проігноровано вимоги закону та указу Президента України з метою захопити владу в АТ “Харківобленерго”. Вказане стало можливим за сприяння підконтрольної “Смарт Холдингу” депозитарної установи, яка при заміні програмного забезпечення подала до ПАТ НДУ недостовірні дані без урахування санкцій, застосованих РНБО та затверджених указом Президента України. Вищезазначені дії в умовах військової агресії та постійних атак ворога на об’єкти енергетичної інфраструктури є недопустимими та повинні бути негайно припинені Службою безпеки України та Міністерством юстиції України”, — зазначили у “Харківобленерго”.

Новинський та афілійовані з ним люди не мали права голосувати на цих зборах через запроваджені санкції. 

“Вказане обмеження встановлюється законом і технічно забезпечується депозитарною установою, на рахунках якої перебувають акції Новинського, в даному випадку ТОВ “Стандарт”. Тобто держава, реалізуючи санкційну політику щодо таких осіб, чітко вказала: активи ми у вас заберемо пізніше, після запровадження дієвого механізму їх вилучення, але зараз ви як ворожі агенти не повинні впливати на управління цими активами”, — пояснили в “Обленерго”.

Нагадаємо, 2 грудня 2022 року Рада національної безпеки і оборони України ввела санкції щодо Вадима Новинського, які передбачають позбавлення права користуватись та розпоряджатись активами, заборону на торговельні операції, транзит товарів, виведення капіталу, анулювання ліцензій та дозволів.  Ексдепутат Новинський вважається одним із головних спонсорів церков Московського патріархату в Україні. Він утік з України.

Зазначимо, компанія “Смарт Холдинг” стала акціонером АТ “Харківобленерго” у лютому 2021 року. У січні Антимонопольний комітет України надав їй дозвіл на придбання понад 25% акцій акціонерного товариства “Харківобленерго”.

До 2019 року 65% акцій “Харківобленерго” належали Фонду державного майна України, ще 30% володіла кіпрська фірма Garensia enterprises limited, пов’язана з Костянтином Григоришиним (російсько-український бізнесмен).

У вересні 2022 року суд скасував купівлю акцій “Харківобленерго” компанією Новинського. 

Джерело

Новини Харкова