Підготовче засідання перенесли.
Вікторія Грецька-Миргородська, яку підозрюють у заволодінні трьома мільйонами гривень із бюджету Харкова, не з’явилася на суд.
30 листопада у Ленінському районному суді Харкова мали проводити підготовче засідання по справі колишньої начальниці управління інноваційного розвитку та іміджевих проєктів Харківської міської ради Вікторії Грецької-Миргородської та засновника комп’ютерної академії “Шаг” Віталія Зайцева. Однак його перенесли. Причиною стала неявка підозрюваних та їхніх адвокатів. Засідання призначили на 19 грудня. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на речника Харківської обласної прокуратури Дмитра Чубенка.
Грецька-Миргородська з адвокатами не прийшла й на засідання 23 листопада, коли ще Московський районний суд Харкова обирав запобіжний захід. Прокурор просив для підозрюваної цілодобовий домашній арешт, однак суд не задовольнив клопотання. Наступного дня справу передали у Ленінський райсуд Харкова.
Ще 15 листопада прокуратура надіслала Московському райсуду клопотання щодо обрання підозрюваним міри запобіжного заходу. Прокурор пояснив, що дія попереднього рішення щодо домашнього арешту закінчується саме 15 листопада, проте завершити досудове розслідування не встигають, оскільки продовжуються експертизи. Суд повернув клопотання прокурору через те, що він їх подав під час дії запобіжного заходу, який обрав Харківський апеляційний суд.
“Суд зазначає, що прокуратура ініціювала обрання нового запобіжного заходу, а не продовження дії попереднього запобіжного, що свідчить про недотримання правової процедури, передбаченої чинним кримінально-процесуальним законодавством”, — розповіли у ХАЦі.
На засіданні, яке призначено на 19 грудня, прокуратура проситиме для Грецької-Миргородської та Зайцева нічний домашній арешт.
Як писав , СБУ викрила схему заволодіння коштами міського бюджету, яку створила Вікторія Грецька-Миргородська та Віталій Зайцев. Завдана шкода склала понад три мільйони гривень. Грецькій-Миргородській та Зайцеву оголосили підозру за ч. 5 ст. 191 (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану, в особливо великому розмірі) Кримінального кодексу України.
За даними слідства, підприємець мав розробити пакет програмного забезпечення для безпілотників, чиновниця — купити це програмне забезпечення за гроші з бюджету. Однак слідчі встановили, що міській владі воно не було потрібно, оскільки жодного безпілотника на балансі міськради немає. Про допомогу ЗСУ також не йшлося. Чиновниця вирішила не проводити аукціону та одразу перерахувала бюджетні кошти на рахунок фізичної особи-підприємця.