Незабаром у центрі Харкова відновлять курсування трамвая

Фото: KHARKIV Today Фото: KHARKIV Today

У Харкові відновлюють трамвайні колії, щоб відновити курсування трамвая № 12.

До повномасштабної війни трамвай № 12 курсував за маршрутом Південний вокзал – Лісопарк. Уже кілька тижнів ремонтні бригади прокладають рейки на вулиці Мироносицькій у напрямку парку. На маршрут повернути трамвай планують наприкінці 2023 року або на початку 2024 року, залежно від погодних умов. Про це повідомляє KHARKIV Today. 

«Буде три випуски трамвая, до війни було, здається, п’ять. Але нам зараз дуже важко знайти водіїв на трамваї, бо це професія без броні. Люди не хочуть йти», – зазначив директор Департаменту будівництва та дорожнього господарства Харківської міськради Дмитро Липовий.

А на вулиці Весніна, що знаходиться поруч, торік у травні знесли трамвайні колії маршруту № 26. Відновити курсування трамваїв вулицею Весніна в Харкові дуже складно, оскільки в рейки, якими до цього рухалася важка техніка, було кілька прямих влучань, розповів в інтерв’ю «Суспільне Харків» Липовий. Він додав, що через війну сильно постраждало Салтівське трамвайне депо. До війни там було 160 одиниць техніки. Після обстрілів було пошкоджено 125, з яких 30 знищено повністю.

«Тепер трамваї не можуть їздити там, де курсували раніше. Зокрема, трамвай № 26 рухався від підстанції «Лосєве», що на ХТЗ. Вона повністю знищена, там нема струму. Крім того, від розворотного кола й до вулиці Героїв Праці, це Салтівська гілка, повністю знищена контактна мережа», – каже директор департаменту. 

Тим часом на сайті Харківської міськради зареєстровано кілька петицій щодо покращення роботи міського транспорту. В одній з них харків’яни просять про повернення трамвайного маршруту № 23 від Салтівського трамвайного депо до вулиці Плиткової. Наразі там курсує 204-та маршрутка, що, за словами автора петиції, постійно перевантажена

Ще один мешканець Харкова пропонує поновити маршрут тролейбуса № 28, що може сполучити центр міста, площу Конституції й райони Холодної та Лисої гори.

Раніше ми писали, що наразі у Харкові щодня курсує близько 70 трамваїв.

Читайте також: У Старовірівській громаді в 2023 році відремонтували чотири медзаклади

Автор: Роман Шупенко

Джерело

Новини Харкова