Клірик із Харківщини намагався у рясі втекти за кордон

Прикордонники затримали чотирьох ряжених порушників.

Наряд Ізмаїльського прикордонного загону затримав трьох порушників у рясах та одного у спортивному одязі. Вони хотіли з Одещини потрапити до Молдови.

Порушниик хотіли незаконно перетнути кордон водою і знайшли посередника, який взяв з них гроші та знайшов провідника. Із трьох “батюшок” лише один був кліриком церкви Московського патріархату. Він служив у Києві, а потім переїхав на Харківщину. Перед втечею клірик забезпечив церковним вбранням своїх попутників.

“Раніше протоієрей був у казначействі Київсько-Печерської Лаври. Після відселення звідти промосковської братії, він подався на Харківщину, а згодом вирішив потрапити за кордон – нелегально. Знайти помічників у цій незаконній справі погодився його друг, який живе в одній з європейських країн. Зі слів “паломників”, за трансфер через кордон вони сплатили ділкам по 4 000 доларів США кожний. Аби по дорозі викликати менше підозр, “паломники” нарядилися у богослужбовий одяг”, – повідомили у Державній прикордонній службі.

Порушників кордону на березі озера Кагул в пониззі Дунаю зустрів човен. Переправник доставив ряжених утікачів на протилежний берег та направив до найближчого села, запевнивши, що то Молдова. Насправді виявилося, що він перевіз порушників між двома українськими населеними пунктами, розділеними озером.

Українські прикордонники склали на “паломників” протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 204-1 КУпАП “Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України”.

Джерело

Новини Харкова