Жителів Харківської області навчатимуть національному спротиву

Навчальний центр розмістять на базі колишнього індустріального парку "Рогань".

У Харкові планують створити Центр підготовки населення до національного спротиву.

Для цього на найближчій сесії обласної ради припинять існування індустріального парку “Рогань”, натомість створять Центр підготовки населення до національного спротиву.

У Центрі жителів Харківського області готуватимуть до національного спротиву: навчатимуть протидіяти диверсантам та ворожим розвідгрупам, основам мінної безпеки та домедичної допомоги. Відповідного листа про створення регіонального центру надсилав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. 

У Центрі підготовки до національного спротиву, зокрема, приділятиметься увага формуванню національної самосвідомості, активної громадської позиції, вихованню поваги до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України. Охочі вчитимуться, аби особисто брать участь у заходах Сил оборони України, давати опір агресору, зокрема в інформаційному просторі. Тут будуть організовувати теоретичні  та практичні заходи, необхідні для захисту України та життя в районах ведення (воєнних) бойових дій, йдеться у проєкті рішення.

Фінансування Центру буде здійснюватися з обласного бюджету. Відповідальний за цей напрямок – заступник голови ХОВА Роман Семенуха.

Нагадаємо, індустріальний парк “Рогань” був створений у 2007 році. Це мала бути промислова зона на 200-х гектарах землі між Роганню та Безлюдівкою, сюди хотіли залучати інвесторі. Урешті збудували тільки тютюнову фабрику “Філіп Моріс”, яка була пошкоджена та релокована під час повномасштабної війни. 

Як писав , Philip Morris не планує відновлювати виробництво в Харкові.

Джерело

Новини Харкова