Хто будує фортифікаційні споруди у Харківській області?

На оборону та фортифікацію витратили більше 2 млрд грн.

Головний підрядник, який будує будує споруди оборонного значення, має російський слід.

З початку 2023 року обласний департамент ЖКГ уклав договори на будівництво фортифікацій більш ніж на 2 млрд грн.  Понад 400 мільйонів гривень з цієї суми заклали в обласну програму з територіальної оборони, а більшу частину витрат покрили гроші з державного бюджету.

Як з’ясував розслідувач Павло Новик для проєкту “Медіаграмотність в регіонах України”, основним підрядником департаменту стала компанія “Проектний альянс”. Вона отримала замовлення на 650 млн грн. Всі угоди, крім однієї, стосуються будівництва в сфері територіальної оборони. 

“Ще на початку 2023 року, коли компанія вже почала активно отримувати підряди від ОВА, серед засновників був Ігор Рожков. Людина з таким ім’ям в російських реєстрах значиться і громадянином рф, і засновником одразу кількох російських фірм”, — йдеться в розслідуванні.

Після того, як ці подробиці стали відомими, фірма змінила склад власників. Зараз серед них значиться колишній директор Департаменту економіки та міжнародних відносин Харківської ОДА Андрій Колос та Олександр Сорочинський.

Оскільки роботи зі спорудження фортифікацій засекречені, у документах тендеру немає ані переліку об’єктів, ані вартості робіт.

На другому місті за вартістю робіт — “Житлобуд-1”, який отримав підрядів на 556 мільйонів гривень, третій топ-підрядник — “Житлобуд-2”. З цією компанією департамент у 2023-му підписав угод на понад 460 мільйонів гривень, більше 130 мільйонів з яких вже проплачені.

Як писав , масштабні фортифікаційні споруди зведуть у Куп’янському районі. Для цього в ХОВА готують нові операції з евакуації мирного населення. 

Джерело

Новини Харкова