ХОВА приховала ціни на дроти для оборонних споруд Харківщини

Підряднику вже перерахували понад 60 мільйонів гривень.

Харківська обладміністрація заплатила 63 мільйони гривень за дротові загородження.

Кілька угод на закупівлю дротових виробів Департамент житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Харківської ОВА уклав з компанією “Інтер-канат”. Всі кошти за цими угодами уже перерахували підряднику.

Про це стало Харківському антикорупційному центру стало відомо з сайту “Prozorro”.

За цими договорами чиновники купували перешкоди та загородження з колючого дроту за програмою територіальної оборони області.

“Аналіз цін показав наступне: в угоді від 29 серпня, по якій купували колючу проволоку виду “єгоза-стандарт”, придбали 825 виробів за 7,425 млн грн, або по 9000 гривень за одиницю. Але в основному деталі угод приховані, хоча в Україні навіть військові частини проводять відкриті торги та показують ціни на такі вироби”, — зауважили експерти ХАЦ.

Наприклад, військова частина 9971 купувала цього року бобіну “єгоза-стандарт-1000/5-2,5” по 1500 гривень. Військова частина А2166 планує укласти угоду на придбання комплекту “єгоза-450/3” по 1320 гривень за одиницю. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто будує фортифікаційні споруди у Харківській області?

На момент, коли укладали перші угоди, серед співвласників “Інтер-канату” був громадянин Китаю – Лі Мяо. Зараз фірма належить Андрію Хоменку та Миколі Бойменку.

В ХАЦ нагадали, що саме департамент ЖКГ та ПЕК Харківської ОВА займається замовленням будівництва фортифікаційних споруд на Харківщині. У 2023 році департамент уклав договорів на суму понад два мільярди гривень. В основному роботи стосувались будівництва фортифікацій, оборонних споруд та захисту об’єктів критичної інфраструктури. Ці кошти розподіляли “вручну”, адже тендерів у класичному розумінні ніхто не проводив. 

Основними підрядниками стали ТОВ “Проектний альянс”, ПАТ “Трест-Житлобуд-1” та ТДВ “Житлобуд-2”. 

Як писав , Олег Синєгубов розповів про будівництво оборонних укріплень на Харківщині. Зведення кожної споруди — це окрема спецоперація.

Джерело

Новини Харкова