Харківську енергетичну компанію виставили на приватизацію

"Харківенергозбут" належить до сфери управління Фонду держмайна.

“Харківенергозбут” включили до Переліку обʼєктів великої приватизації.

 Про це повідомляє постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук. Держава планує продати контрольний пакет акцій  в обсязі 65% статутного капіталу.

Вартість усіх активів акціонерного товариства на кінець року оцінювалась у 4,459 млрд грн. Дохід “Харківенергозбуту” у 2022 році становив 8,3 млрд грн, прибуток — 197,5 млн грн. Другий великий власник компанії — Вадим Новинський. Його Smart Holding (Cyprus) LTD належить 29,8% компанії. Новинський знаходиться під санкціями РНБО через причетність до релігійної організації, афілійованої з центрами впливу в Російській Федерації. Його основні активи заарештовані, зокрема навесні 2023 року Шевченківський райсуд Києва наклав арешт на корпоративні права 72 компаній, які контролюються через “Смарт Холдинг” або через афілійовані офшорні фірми. За даними прокуратури, Новинський намагався передати свої активи громадянам іноземної держави, у тому числі особам, які мають безпосередній зв’язок з Росією, таким чином він вчинив дії, спрямовані на допомогу державі-агресору (пособництво).

Усього Фонд державного майна України запланував у 2024 році продати активи на приватизаційних аукціонах на 4 млрд грн.

Як писав , наступного року Фонд державного майна планує продати два великі харківські заводи — “Українські енергетичні машини” (колишній “Турбоатом”) та “Електроважмаш”.

Джерело

Новини Харкова