Харківський правозахисник витратить Премію Гавела на зубні протези жертвам катувань

Євген Захаров отримав 20 тисяч євро.

Відомий харківський правозахисник Євген Захаров отримав частину престижної премії Вацлава Гавела, яку дають борцям за права людини.

У вересні цього року директор Харківської правозахисної групи потрапив до трійки номінантів на Премію. Іншими претендентами стали  польська активістка та адвокатка Юстина Виджинська, яка бореться за права жінок на аборти, та турецький політв’язень Осман Кавала.

Премію присудили турецькому правозахиснику, але він вирішив розділити її порівну між всіма номінантами. Усім дісталося по 20 тисяч євро, повідомляє Харківська правозахисна група. Євген Захаров вирішив віддати всю суму на встановлення імплантів людям, яким вибили зуби у російських катівнях на окупованих територіях, а також на допомогу прифронтовим лікарням у Харківській та Сумській області.

премія Голова ПАРЄ Тіні Кокс вручає диплом номінанта Премії Гавела Євгену Захарову. Фото: ПАРЄ

“Я дуже зворушений шляхетним рішенням турецького правозахисника, який відбуває пожиттєве ув’язнення, спрямувати по третині коштів від суми премії двом іншим номінантам премії Вацлава Гавела. Ці кошти я використаю виключно для допомоги тим, хто серйозно постраждав від російських окупантів, — буде за що поставити зуби тим, кому їх вибили російські злочинці у своїх катівнях, у нас є таких 10 клієнтів”, — розповів Захаров.

Від початку повномасштабної війни Харківська правозахисна група фіксує воєнні злочини росіян, готує справи до передачі міжнародним судам, а також та допомагає жертвам катувань. У грудні 2022 року Харківська правозахисна група стала лауреатом Нобелівської премії миру й отримала 150 тисяч євро винагороди, яку спрямувала на допомогу сім’ям, що втратили близьких під час війни.

Джерело

Новини Харкова