Харківських підприємців звільнили від орендної плати: кого і коли

Деякі бізнесмени можуть не платити за оренду комунального майна до кінця воєнного стану.

Перераховані гроші підуть у рахунок майбутніх періодів орендної плати.

Першого грудня на позачерговій сесії Харківської міської ради ухвалили рішення про звільнення бізнесу від сплати оренди. Усі підприємці, які орендують комунальне майно, звільнені від орендної плати за той час, коли йшли активні бойові дії — з 24 лютого по 30 вересня 2022 року. Про це повідомив мер Харкова Ігор Терехов.

Крім того, мобілізовані підприємці та орендарі, бізнес яких постраждав через обстріли, не платитимуть оренду й надалі. Пільга буде чинною до кінця дії воєнного стану та упродовж трьох місяців після його закінчення.

“За період з 24.02.2022 року по 30.09.2022 включно за договорами оренди комунального майна, укладеними до 24.02.2022, звільнити від орендної плати орендарів, які використовують нерухоме та інше окреме індивідуально визначене майно, цілісні майнові комплекси, що належать до комунальної власності Харківської міської територіальної громади”, — сказано у рішенні.

Також у документі зазначено, що з 1 жовтня 2022 на період воєнного стану і протягом трьох місяців після його припинення чи скасування за договорами оренди комунального майна, які були укладені до та після 24 лютого 2022, звільняють від плати орендарів, які:

  • є фізичними особами та фізичними особами-підприємцями, які були призвані або прийняті на військову службу після оголошення у країні воєнного стану (для цього потрібен документ, який підтверджує, що людина служила у цей час),
  • не використовують комунальне майно за цільовим призначенням через тимчасове вилучення з користування орендарів у порядку, який встановлений законом “Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного стану”.

Для перерахунку орендної плати з цих підстав (мобілізовані та ті, хто не використовує майно за цільовим призначенням) окремих рішень не потрібно. Перерахунок будуть проводити в односторонньому порядку, зміни до договорів оренди не вноситимуть.

Терехов доручив орендодавцям та балансоутримувачам перерахувати оренду з 24 лютого 2022 року та сповістити про це орендарів. 

“Переплата з орендної плати, яка виникне в результаті такого перерахунку, зараховується в рахунок зобов’язань зі сплати орендної плати майбутніх періодів”, — сказано у рішенні.

Як писав , у липні Харківська міськрада зменшила суму орендної плати та земельного податку на 2023 рік для земельних ділянок, де знаходяться пошкоджені через війну об’єкти нерухомості. Жителі міста платять від 1 до 70% у залежності від обсягу та характеру ушкоджень об’єктів на земельній ділянці. Рішення стосується і фізичних осіб, і підприємців.

Джерело

Новини Харкова