Харків витратить 5,6 мільйона гривень на відлов безпритульних тварин

Департамент міськради оголосив тендер.

За послугу з відлову планують сплатити 5 600 000 гривень.

13 грудня департамент житлово-комунального господарства Харківської міської ради оголосив тендер щодо відлову тварин. Аукціон має пройти у понеділок 25 грудня. Відповідний тендер опублікований у системі публічних закупівель ProZorro.

Згідно із тендерною документацією, планують замовити відлов 850 собак: 510 тих, що досягли шестимісячного віку, ще 340 — яким не виповнилося пів року.

Старших тварин після відлову оброблять від паразитів та гельминтів, стерилізують та вакцинують (зокрема від сказу). Також закладені гроші на перетримку у Центрі поводження з тваринами (по 14 днів кожну тварину).

Собак до пів року не планують стерилізувати.

Вилов будуть робити механічним способом, за допомогою спеціальних механічних пристосувань (петлі, сачки, сітки та жорсткі нашийники), або можуть робити це руками, медикаментозним способом (введення снодійних, транквілізаторів) чи комбінованим способом (поєднання медикаментозного та механічного способів). Використовувати методи, технічні пристрої та препарати, які завдають травм тваринам, заборонено. Відловлюватимуть тварин у період із 1 січня по 31 травня 2024 року.

“Підлягають вилову безпритульні домашні тварини — собаки. Собаки, незалежно від породи, належності та призначення, у тому числі й ті, що мають нашийники з номерними знаками і намордники, але знаходяться без власника на вулицях, площах, ринках, у скверах, садах, на бульварах, пляжах, у громадському транспорті, дворах та інших громадських місцях, вважаються безпритульними і підлягають вилову. Виняток становлять кліпсовані тварини, які були стерилізовані та щеплені від сказу, за поведінку та стан здоров’я яких відповідає опікун на підставі договору, укладеного з Уповноваженим підприємством”, — пояснили у департаменті житлово-комунального господарства.

Як писав , у червні департамент ЖКГ Харківської міськради вже замовляв послугу з відлову безпритульних тварин. Її постачало комунальне підприємство “Центр поводження з тваринами”. За це сплатили йому 7,4 мільйона гривень.

Джерело

Новини Харкова