Через атаку на “Київстар” понад 60 населених пунктів у Харківській області залишаються без зв’язку

Люди можуть знайти зв'язок у "пунктах незламності".

У деяких населених пунктах зв’язок був винятково від “Київстару”.

Через масштабний збій у мережі “Київстар” понад 60 населених пунктів Харківщини залишилися без зв’язку. Це, зокрема, деокуповані села у Чугуївському, Богодухівському та Харківському районах. На час, поки у “Київстарі” не відновили мережу, жителі можуть знайти зв’язок у “пунктах незламності”. Про це пише “Суспільне” із посиланням на голову Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова.

“У нас є деякі населені пункти, де стояли вишки “Київстару”. Це і Чугуївський, Богодухівський райони, частина Харківського району. Я надав доручення, щоб військові адміністрації прокомунікували з органами місцевого самоврядування. Ми відкрили пункти незламності, щоб люди змогли скористатися зв’язком, бо там є можливість. Наразі оговтується область. Поступово проблема вирішується. Населених пунктів без зв’язку — понад 60, серед них є деокуповані”, — сказав Синєгубов.

На роботу екстрених служб збій у “Київстарі” не вплинув. Проте були проблеми із повітряною тривогою. Жителям радили користуватися у цей час додатками, які сповіщають про початок тривог.

Як писав , масштабний технічний збій у мережі “Київстар” стався уранці 12 грудня. В абонентів пропав зв’язок та інтернет. У компанії повідомили, що на мережу здійснили хакерську атаку, попри це персональні дані абонентів залишилися у безпеці. Співробітники Служби безпеки України відкрили кримінальне провадження за фактом атаки на “Київстар”.

13 грудня в СБУ повідомили, що кіберфахівці Служби безпеки і спеціалісти “Київстару” продовжують відновлювати мережу. Протягом дня планують відновити фіксований інтернет для домогосподарств і почати запускати мобільний зв’язок та інтернет. “Київстару” завдали “критичних уражень”. Уже відомо, що до атаки причетні росіяни.

Гендиректор “Київстару” Олександр Комаров в ефірі національного телемарафону повідомив, що команда компанії працює цілодобово, аби відновити послуги абонентам.

“У нас є план, який ми ухвалили вчора. Ми рухаємося згідно з цим планом. Поки що, попри всі перепони, нам вдається його реалізовувати. Але не зовсім вчасно. Ми розраховували, що ми зможемо повертати деякі сервіси в першій половині дня сьогодні, бачимо, що цього не станеться, але рухаємося до того, щоб почати відновлювати деякі сервіси у другій половині дня. Мені дуже важко казати наперед тому, що дуже багато невизначеності і дуже багато факторів, які ми знаходимо, які є перепонами для того, щоб рухатися швидше”, — сказав Комаров.

Джерело

Новини Харкова