З прикордоння Харківщини можуть знову розпочати примусову евакуацію

Олег Синєгубов в ефірі «Єдиних новин» / скрін з відео Олег Синєгубов в ефірі «Єдиних новин» / скрін з відео

У Харківській області ворог веде активні наступальні дії на двох напрямках – Лиманському поблизу Борової Ізюмського району та Куп’янському. У населених пунктах поблизу лінії зіткнення на Куп’янському напрямку залишаються 2,5 – 3 тисячі жителів, з них 256 це діти.

Як передає «Слобідський край», про це в ефірі національного телемарафону розповів начальник ХОВА Олег Синєгубов.

«На Куп’янському напрямку ворог постійно веде активні бойові дії з метою захоплення Синьківки, щоб створити для себе умови блокування міста Куп’янськ та населеного пункту Куп’янськ-Вузловий. На цьому напрямку наші воїни відбили 4 атаки – ворог успіху не має», – зазначив Олег Синєгубов.   

При цьому ворожі війська продовжують знищувати критичну та житлову інфраструктуру Куп’янщини, атакуючи населені пункти керованими авіабомбами.

«Там ситуація важка. Нещодавно ми завершили там евакуацію, було вивезено 299 дітей, а якщо брати з сім’ями то майже 500 людей. Всім їм надані помешкання для тимчасового проживання у місті Харкові. Наразі розглядаємо можливу примусову евакуацію ще із декількох населених пунктів. Все буде залежати від військової обстановки». – сказав Олег Синєгубов.

Начальник ХОВА нагадав, що в області працює цілодобова «гаряча лінія» щодо евакуації – 0-800-33-92-91. У разі необхідності готові вивозити людей на більш безпечну територію.

Нагадаємо, евакуація у Куп’янському районі Харківської області тривала з 3 по 16 листопада, за цей час вдалося вивезти зКіндрашівської громади 31 дитину, з Куп’янської громади 182 дитини, з Курилівської громади – 83 дитини.

Нагадаємо, протягом минулої доби на Куп’янському напрямку ворог вів штурмові дії в районах Синьківки та північно-західніше Петропавлівки. Там наші військові відбили 4 атаки.

 Як повідомив командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський, аби створити умови для блокування міста Куп’янськ на Харківщині, противник намагається захопити силами штурмових рот село Синьківка

Автор: Галина Гришко

Джерело

Новини Харкова