Суд залишив на посаді та відпустив під заставу мера Змієва, якого підозрюють у розкраданні коштів

Фото:  LB.ua Фото: LB.ua

У місті Харків суд обрав запобіжний захід голові Зміївської міської ради Павлу Голоднікову, якого підозрюють у заволодіння бюджетними коштами під час ремонту дошкільного навчального закладу. 

Як передає «Слобідський край» з посиланням на «Харківській антикорупційний центр», справу про обрання запобіжного заходу Павлу Голоднікову 3 серпня розглянув Київський районний суд міста Харків.

Зважаючи на ризики знищення речових доказів у кримінальному провадженні або тиску на свідків, прокуратура просила у суду обрати підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Сам Павло Голодників та його адвокат просили передати підозрюванного на поруки депутатам місцевої влади.

Суд задовольнив клопотання прокуратури частково і обрав меру Змієва запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 214 720 гривень. При цьому він повинен прибувати до слідчого за першою вимогою, не відлучатися з Харківської області, здати свій паспорт для виїзду за кордон тощо.

Разом з тим суддя вважає, що запобіжний захід у вигляді особистої поруки не здатний забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного, оскілки кримінальне правопорушення, за яким підозрюється Павло Голодніков, є корупційним.

На іншому засіданні Київського райсуду, яке також відбулось 3 серпня, суд відмовив в задоволенні клопотання прокуратури про відсторонення Павла Голоднікова від посади голови Зміївської міської ради Чугуївського району Харківської області.

«Відсутність міського голови заблокує роботу міської ради, депутати якої позбавлені можливості приймати соціально значущі рішення щодо захисту інтересів мешканців громади, в тому числі 25 тисяч внутрішньо переміщених осіб, фінансування невідкладних робіт щодо життєзабезпечення населення, вживати заходів підтримки підрозділів Збройних сил України. Інші посадові особи, які можуть виконувати повноваження міського голови на цей час міста Зміїв, відсутні», – йдеться в ухвалі суду.

Харківська область, місто Зміїв. Мер Павло Голодніков вийшов під заставу

Деталі справи

Минулого тижня Харківська обласна прокуратура повідомила про викриття «схеми» заволодіння бюджетними коштами під час проведення ремонтних робіт дошкільного навчального закладу у місті поблизу Харкова.

Цю аферу у 2021 році організували міський голова населеного пункту, де знаходиться ДНЗ, директор фірми та двоє його співробітників, які виконували ремонт об’єкта. За цей час вони встигли заволодіти 400 тисячами гривень. Усім чотирьом зловмисникам повідомлено про підозру.

Нагадаємо, нещодавно біля міста Зміїв знайшли поховання бронзового часу.  Археологи відразу ж розпочали дослідження.

Також нагадаємо, що   у Змієві відкрився розмовний клуб з української мови.

Раніше ми писали, що СБУ затримала у Харкові ворожого інформатора, який збирав та передава окупантам дані про українських військових у Харківській області.

Більше новин про місто Зміїв читайте на нашому сайті.

Автор: Галина Гришко

Джерело

Новини Харкова