У Харківській області вручають більше повісток

У регіоні тривають перевірки.

У Харківській області очікують посилення мобілізаційних заходів.

Для виконання плану Генерального штабу щодо мобілізації на Харківщині проводять перевірки, зокрема у розважальних закладах і спортивних клубах. На сьогодні повісток стали вручати більше. Про це повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов на брифінгу.

“І ротації, і заміна підрозділів, і відновлення, і поповнення бойових підрозділів – це напряму пов’язано з тією ефективністю, яку ми маємо, чи плануємо мати на полі бою. Звичайно, питання мобілізації у нас є пріоритетним наразі. І виконання тих планових завдань, які ми маємо від Генштабу. Ми маємо сконцентрувати всі абсолютні зусилля у межах закону, щоб провести відповідні перевірки. В тому числі в розважальних закладах, спортивних клубах, тощо. Ці заходи проводяться на постійній основі. У нас є вже збільшення кількості повісток, які ми вручили. І відповідно тих людей, які вже вступили на службу до ЗСУ», – зазначив Синєгубов.

За словами Синєгубова, мобілізаційні заходи у Харківській області планують посилити. Це буде можливим після ухвалення Верховною Радою відповідного законопроєкту.

“Чекаємо на зміни, які заплановані на законодавчому рівні Верховною Радою, що нам ще дозволить, звичайно, посилити результати цієї роботи”, — сказав Синєгубов.

Як писав , увечері 25 грудня Кабмін вніс до парламенту законопроєкт про мобілізацію. Це сталося після того, як Володимир Зеленський повідомив, що Генштаб просить мобілізувати додатково 500 000 осіб.

Згідно із законопроєктом, пропонують, зокрема, зменшити призовний вік із 27 до 25 років, виключити термін обмеженої придатності до військової служби, запровадити у закладах освіти України базову загальновійськову підготовку (три місяці) для усіх людей від 18 до 25 років, обмежити права українців, які ухиляються ставати на військовий облік і проходити службу.

Нагадаємо, у листопаді новим керівником Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки став полковник Павло Житняк, колишній командир танкової бригади.

Джерело

Новини Харкова