Колишній харківський журналіст втік за кордон

Олексій Печій втік, скориставшись акредитацією журналіста.

Ведучий 24 Каналу Олексій Печій, який висвітлював саміт ЄС, не повернувся в Україну.

Журналіст і ведучий отримав акредитацію на саміт Європейського Союзу, який тривав з 14 до 15 грудня, та вирішив залишитись в Європі.

Лише за тиждень після неповернення Печій в соцмережах опублікував звернення, в якому намагався пояснити причини свого вчинку. Своє рішення залишитися в Європі він обумовив тим, що буцімто Україні бракує “горизонтальної комунікації з західним суспільством”. І він після Саміту ЄС вирішив цю саму горизонтальну комунікацію налагоджувати.

Він запевнив, що як український журналіст продовжить “інформаційну боротьбу за Україну, працюючи з західними медіа-проектами для просування українського порядку денного в західному суспільстві”. І додав, що “попри засудження, тиск та переслідування”, не припинятиме робити те, що вміє і те, що може “бодай трохи наблизити нашу перемогу”.

Сайт 24 Каналу опублікував реакцію генерального директора медіахолдингу “Люкс” Романа Андрейка на “зрадницьку позицію” ексведучого. За його словами, він не просто шокований вчинком Олексія Печія, адже журналіст використав довіру до себе, коли отримав акредитацію на Саміт ЄС.

“Сказати, що я шокований — нічого не сказати!” — наголосив Роман Андрейко. Він зазначив, що Олексій Печій втік з країни, “усвідомлюючи усі наслідки своєї втечі”. Своїм вчинком ексведучий “буквально спалив мости”, — йдеться на сайті.

“Кажуть “не суди і не будеш осуджений”. Час розсудить. А люди, які так любили дивитися і слухати аналітику Олексія, мають це прийняти і ухвалити для себе рішення чи готові вони і надалі йому вірити”, — зазначив Андрейко.

Ведучий 24 Каналу Арсен Цимбалюк наголосив, що такі як Олексій Печій повинні збагнути, що жодна Польща, жодна Західна Європа не врятують усіх, якщо не встоїть Україна.

“Якщо раптом Україна програє, а такі, як Трамп, Орбан і Путін переможуть, настане кінець усій Європі, всьому цивілізованому світові в сучасному розумінні цього слова. В такому “новому світі” ви можете назавжди забути і про кар’єру, і про достаток і, скоріш за все, навіть свободу. Бо для “нових хазяїв” цього світу ви ніколи не станете своїми, як би не намагались вистрибувати зі штанів. Ви будете для них тими, ким були Кива та Стремоусов”, – наголосив він.

Олексій Печій закінчив Харківську державну академію культури, від 2017 два роки працював на “Суспільному”, вів програму Дебати на UA:Харків. Від 2019 року працював на 24 каналі. 

Як писав , журналіста, якого завербував працювати на ФСБ консул Росії у Харкові, засудили на 12 років. Чоловік писав проросійські матеріали, ним зацікавилася ФСБ.

Джерело

Новини Харкова