Харківська поліклініка знову оскандалилась на закупівлі

У медзакладі відмовились зекономіти на аналізах для пацієнтів.

Харківська міська поліклініка №24 скасувала закупівлю, яка б заощадила близько 700 тисяч гривень на отриманні лабораторних послуг.

Керівництво закладу, який обслуговує мешканців Холодної Гори, відмовилось від дешевших аналізів для пацієнтів. Натомість оголосило новий тендер на користь вже працюючої у поліклініці фірми.

Про це Харківському антикорупційному центру стало відомо в результаті моніторингу системи “Prozorro”.

Уперше КНП “Міська поліклініка №24” оголосила торги на надання лабораторних послуг за двома лотами на загальну суму 3,45 млн грн 24 жовтня. Йдеться про проведення різноманітних лабораторних аналізів на базі поліклініки приватною лабораторією: від біохімії крові до складніших гормональних та імунологічних досліджень.

У першому лоті взяли участь два підприємства: “Медична лабораторія “Аналітика” та “Лаборатория Миллениум” (вона зараз працює у поліклініці №24), у другому лоті до учасників додалося ТОВ “Медичний центр “МТМ”.

Найнижчу ціну за двома лотами запропонувала лабораторія “Аналітика”. Загальна вартість послуг мала б скласти 2,75 млн грн, тобто економія в результаті торгів склала б 700 тисяч гривень, або 20%. Але 6 листопада поліклініка відмовилась підписати договори та скасувала закупівлю нібито тому, що надання цих послуг вже не потрібно.

Лабораторія “Аналітика” оскаржила рішення про скасування в Антимонопольному комітеті України, вимагаючи довести процедуру закупівлі до кінця та укласти угоду. 

Не дочекавшись рішення АМКУ, 21 листопада міська поліклініка оголошує нову закупівлю, і вже на більшу суму — 4,32 млн грн по двом лотам. До цієї закупівлі включені послуги, від яких раніше поліклініка відмовилась.

На нові торги на кожний лот прийшов лише один учасник.  

Лабораторія “Миллениум” запропонувала за надання послуг за 2,16 млн грн по одному лоту, та ТОВ “Медічний центр “МТМ” — 1,72 млн грн по іншому лоту. Тобто, незважаючи на більшу суму закупівлі, економія складає лише 440 тисяч гривень, або лише 10% від очікуваної вартості.

Але 23 листопада АМКУ задовольняє скаргу “Аналітики” та зобов’язує поліклініку скасувати попереднє рішення про відміну процедури закупівлі.

Таким чином, Антимонопольний комітет України задовольнив скарги переможця попередніх торгів — Медичної лабораторії “Аналітика” та зобов’язав 24-ту поліклініку скасувати рішення про відміну публічних закупівель.

“Поліклініка зобов’язана скасувати рішення, укласти договір з переможцем, причому із  суттєвою економією бюджетних коштів. Однак поліклініка не виконує рішення АМКУ і продовжує вже нову процедуру закупівлі зі значно вищими цінами. Таке нехтування рішенням АМКУ викликає величезні питання до законності дій керівництва 24-ї поліклініки”, — зауважив юрист ХАЦ Володимир Рисенко

У ХАЦ зазначили, що вже не вперше КНП “Міська поліклініка №24” проводить дивні закупівлі.

Так, саме поліклініка №24 цього року закупила коштовний одяг та аксесуари. Після публікації ХАЦ про ці закупівлі  керівник медзакладу в липні був відсторонений та призначена перевірка закупівель. Однак результат перевірки досі невідомий.

Вже після відсторонення керівника поліклініка уклала угоду з ФОП Зайцев Володимир Олександрович на проведення ремонту четвертого поверху. Вартість робіт оцінили у 1,8 млн грн, при цьому ціни на деякі матеріали завищені у рази.

Як писав , харківські комунальники незаконно заплатили 2,4 млн грн за світильники для парку. Учасники торгів змовилися між собою.

Джерело

Новини Харкова