Харківська обласна рада “провалила” Суркіса

Суркіс залишився почесним громадянином Харківщини.

Харківська обласна рада відмовилась позбавити Григорія Суркіса звання почесного громадянина регіону.

За включення до порядку денного цього питання проголосували лише 27 депутатів.

На сесії Харківської обласної ради, що триває нині, фракція Європейська Солідарність двічі намагалася внести до порядку денного розгляд питання про позбавлення Григорія Суркіса звання почесного громадянина Харківської області.

“Спершу голова облради сказала, що профільні комісії не підтримали винесення цього питання до порядку денного, а при повторній спробі його винесення вже під час сесії не набрався кворум голосів”, — розповіли у фракції ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вигнання Суркіса. Чи лишиться соратник Медведчука почесним громадянином Харківської області?

За інформацією , утримувались, голосували проти і не голосували переважно Блок Кернеса Успішний Харків і позафракційні з ОПЗЖ. За включення цього питання до порядку денного голосували ЄС, частина Слуг народу та Блок Світличної.

“Почесне громадянство Григорію Суркісу було присвоєно у 2008 році попри його антиукраїнську позицію та висловлювання на підтримку військової агресії іноземних держав проти України”, — нагадали в ЄС.

Нагадаємо, позбавити відомого українського олігарха Григорія Суркіса звання почесного громадянина області  вимагає підрозділ “Хартія” та громадські організації, тим часом за нардепа вступився колега з БЮТ Андрій Кожем’якін.

Питання винесли на червневу сесію ради, але тоді депутати не проголосували за позбавлення Суркіса звання почесного громадянина. 

Оскільки голосів не вистачило, засновник та командир добровольчого підрозділу “Хартія” Всеволод Кожемяко ще раз звернувся до обласної ради з пропозицією щодо Суркіса. Лист громадської організації “Хартія” підкріплений підписами відомих керівників громадських організацій та благодійних фондів, що допомагають військовим та цивільним.

Джерело

Новини Харкова