Екскерівник СБУ Харківщини залишився у СІЗО

Під час засідання у залі суду сталася сутичка.

Колишній очільник управління СБУ у Харківській області Роман Дудін й надалі перебуватиме у СІЗО.

Судове засідання 29 листопада тривало близько 20 хвилин, протягом яких суд дослідив чотири документи та розглянув клопотання про зміну запобіжного заходу.

Про це Суспільне Харків розказав один з адвокатів Дудіна Олександр Кожевніков. За його словами, Шевченківський суд залишив без змін попередню ухвалу щодо обрання запобіжного заходу для колишнього керівника управління СБУ у Харківській області Романа Дудіна. Нагадаємо, той знаходиться під вартою від 11 вересня 2022 року.

“Відповідно до чинного законодавства чітко визначено, що тримання під вартою — це винятковий запобіжний захід, який застосовується у крайньому разі. Сторона обвинувачення повинна довести, що існують ризики. Як ми можемо бачити з поведінки Романа, ризиків немає: ми всі вважаємо, що він не винуватий, жодного злочину не вчиняв. Зі слів мого підзахисного, це політичне переслідування”, — каже Кожевніков.

Юрист також розповів, що під час судового засідання сталася сутичка.

“До Романа не пускали героя України Володимира Балуха, його виштовхували з зали суду. Міжнародних експертів не пустили на засідання, вони були на минулому засіданні. Балух на минулих засіданнях був присутній, він хотів зайти, нещодавно приїхав з фронту, хотів передати Роману вітання від бійців, однак його не пустили, почали виштовхувати”, — говорить адвокат.

За його словами, попри закритий формат засідання, заборони на перебування у приміщення зали суду до засідання немає.

“Балуха і журналістів не пускали навіть до самого засідання, коли суду ще не було, такої заборони немає. Їх не пускала судова охорона, нікого не пустили. Дуже багато людей стояли просто у приміщенні суду у фоє. Це були громадяни України, які підтримують Романа”, — розповів Олександр Кожевніков.

Наступне судове засідання у справі відбудеться 14 грудня.

“У нас повинна була бути ще апеляція, але вона не відбулася: дві судді захворіли. 24 листопада засідання було відкладено, оскільки суддя із колегії перебувала у нарадчій кімнаті й вона не могла вийти й проводити судове засідання, тобто колегія не зібралася у повному складі. Зараз у нас стадія дослідження доказів, надалі вже будемо надавати їм свою юридичну оцінку”, — зазначив адвокат Дудіна.

Як писав , Президент України Володимир Зеленський звільнив начальника УСБУ в Харківській області Романа Дудіна 29 травня 2022 року, після приїзду до Харкова. Зеленський зазначив, що Роман Дудін не працював на захист міста з перших днів повномасштабної війни. Після звільнення Дудін опублікував кілька відео, де заявляв, що його “знесли” недоброзичливці. Власну провину не визнавав. Романа Дудіна затримали в одній з областей на заході України.

Обвинувальний акт стосовно Дудіна передали до суду 12 липня. Дудіна обвинувачують за ч. 2 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 407 (самовільне залишення військової частини або місця служби) і ч. 4 ст. 402 (непокора) Кримінального кодексу України. Його загрожує довічне позбавлення волі. Справу почав слухати Шевченківський райсуд Києва 31 липня.

Джерело

Новини Харкова